Peter Handzuš Hokej

Boj o prvé miesto v tabuľke: Popradské líšky podľahli Šarišanke v predĺžení

Popradské líšky hostili prešovskú Šarišanku. Sobotný zápas bol bojom o prvé miesto v tabuľke a o výhodnejšie miesto pred playoff.

Zdroj: Dnes24.sk

Po mesačnej pauze, počas ktorej osemnäsťročné slovenské dievčatá postúpili medzi hokejovú elitu, pokračovala 17. kolom Extraliga žien. Zápas medzi Popradom a Prešovom poznačilo množstvo vylúčení. Na domácej strane ich bolo osem a na strane hostí štyri. Všetky góly v základnom hracom čase padli v nerovnovážnom rozložení síl. Líšky zvládli oslabenie, ktoré pokračovalo aj v predĺžení, ale po jeho skončení urobili chybu a Lenka Šubová zavŕšila hetrik a rozhodla o konečnej deľbe bodov v prospech Prešova.

Róbert Marton, tréner Prešova: “Dnešný zápas bol súbojom o prvé miesto a výhodu domáceho prostredia v playoff. Ak sa nič závažné nestane, tak by to malo byť aj finále. Prvá tretina z našej strany bola veľmi dobrá, v druhej tretine sa nám nedarilo v presilových hrách, keď sme za šesť minút nevystrelili na bránu. Predĺženie už bol vabank.”

Ivan Bednár, tréner Popradských líšok: “S Prešovom hráme vyrovnané zápasy celú sezónu. My sme vyhrali dvakrát tam, oni zase u nás. Vyzerá to tak, že domáce prostredie zatiaľ nikomu v tejto sezóne nepraje. Pred zápasom nám nešlo o to, či pôjdeme do playoff z prvého alebo z druhého miesta. Išlo nám o to, aby sme sa po dlhej prestávke, v podstate po mesiaci, dostali do hry. Rozhodli oslabovky, ktoré nám odobrali veľmi veľa síl. V predĺžení sme urobili taktickú chybu. Ale bol to dobrý zápas po dlhej prestávke.”

Bianka Šulíková, kapitánka Popradských líšok: “Zápas bol vyrovnaný, ale poznamenala ho mesačná prestávka. Pred zápasom sme si hovorili, že musíme hrať bez vylúčení. Nepodarilo sa nám to a pomaly sme sa dostávali do tempa. Nezáleží na tom, kto pôjde do playoff z akého miesta, ale ako bude bojovať. Poznáme sa s Prešovčankami veľmi dobre, vieme čo a ako hrá každá hráčka. Je to už len o bojovnosti a o tom, kto urobí akú chybu v rozhodujúcom momente.”

Popradské líšky – ŽHK 2000 -Šarišanka Prešov 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: Orawska, Nilabovičová – Šubová 3

Prešov hrá dlhodobo bez útočníčky Petry Jurčovej, ktorá sa zotavuje po operácii kolena a tak spoluhráčky povzdbudzuje aspoň z lavičky a hľadiska. “Čakáme, sme v nádeji, uvidíme. Posledné informácie boli dobré, uvidíme, či sa niečo nepokazí. Dúfame, že aspoň na finále Petra nastúpi,” povedal k zraneniu hráčky Prešova tréner Róbert Marton.

Na domácej lavičke počas zápasu stála v civile Laura Šulíková, ktorá tak skoro nezabudne na majstorvstá sveta osemnásťročných dievčat v Rakúsku. Popradská obrankyňa počas majstrovstiev podstúpila akútnu operáciu a spoluhráčky mohla povzbudzovať len z hľadiska. Domáci tréner Ivan Bednár si ale myslí, že Laura sa už počas playoff vráti do kádra Popradských líšok: “Laura má zatiaľ ešte kľudový režim. Po 28. januári by mala vykorčuľovať na ľad a myslím, že do playoff bude stopercentne fit.”

Popradské líšky - ŽHK 2000 - ŠARIŠANKA Prešov 2:3 pp
46
Galéria
Foto: Peter Handzuš
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM