Boj proti Barošovi Popradu nevyšiel. Zvolen získal postupový mečbal

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v piatok v štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy na ľade Popradu 6:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. V nasledujúcom súboji vo Zvolene v nedeľu 20. marca tak môžu spečatiť postup do semifinále.

Ilustračný obrázok k článku Boj proti Barošovi Popradu nevyšiel. Zvolen získal postupový mečbal

Zvolen mal do štvrtého zápasu série s Popradom raketový nástup. Ujala sa hneď jeho prvá strela na nepozorného Kostúra, keď ho strelou spoza hráča prekvapil Obdržálek – 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť hostia, ktorí udreli v závere tretiny. V 19. minúte vystrelil Ďaloga a na prekvapenie všetkých jeho strela zapadla k vzdialenejšej žŕdke Kostúrovej bránky – 0:2.

Druhá tretina priniesla optický tlak Popradčanov. Najväčšiu príležitosť mal v presilovej hre Paločko, ale po veľkom závare v bránkovisku skončil puk napokon v rohu klziska. Proti Lantošovmu švihu sa prezentoval skvelou lapačkou brankár Zvolena Samuel Baroš. Pred odchodom na druhú prestávku podržal v hre o vyrovnanie v sérii Kostúr, keď vychytal tutovku Krejčího.

V tretej tretine hrali domáci vabank a pri jednej takejto akcii stratil v útočnom pásme puk Rapáč. Hostia sa vyrútili do prečíslania na konci ktorého sa exportnou strelou prezentoval Pavel Brendl – 0:3. Čestný úspech domácich zaznamenal v 50. minúte Koyš. Tri minúty pred koncom stretnutia sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale takmer okamžite inkasovali z hokejky Brabenca. Hostia spod Pustého hradu sa presadili aj piatykrát 55 sekúnd pred záverečnou sirénou z hokejky Lukáša Juríka. Zdrvujúce víťazstvo Zvolenčanov na ľade Popradu ešte podpísal Klhůfek – 1:6. Zvolen tak vedie v sérii 3:1.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Je pravda, že dnes sme narazili na výborne brániaci Zvolen. Školu z efektivity nám ukázali hostia, ktorí premieňali každú našu chybičku z prečíslení. Záver zápasu by som nekomentoval, hrali sme vabank.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „My sme dnes podali veľmi dobrý a bojovný výkon. Ustáli sme oslabenia, čo nás stálo veľa síl. Výsledok nenasvedčuje priebehu zápasu. Chalanom za dôležitý zápas a víťazstvo v ňom ďakujem.“

HK Poprad – HKM Zvolen 1:6 (0:2, 0:0, 1:4)
Góly: 50. Koyš (Rapáč, Suchý) – 4. Obdržálek (L. Jurík, J. Jurík), 19. Ďaloga (Krejčí), 48. Brendl, 57. Brabenec (Puliš, Semorád), 60. L. Jurík (Obdržálek), 60. Klhůfek (Brendl). Rozhodovali: J. Konc , M. Novák – Rovenský, Korba, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2360 divákov.
/na zápasy 1:3/

Poprad: Kostúr – Jaborník, Fabian, Suchý, Dinda, Malina, Kasík, Pařízek, D. Šterbák – Kroták, Heizer, Paločko – Rapáč, Rusnák, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak

Zvolen: Baroš – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško, Hataš – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, L. Jurík, J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo

HK Poprad - HKm Zvolen 1:6