Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 16. kolom: S najvyšším náhodom Zoričák

V Poprade sa odohralo 16. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018. Hralo sa na 41 stopovom mazaní v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 36 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 16. kolom: S najvyšším náhodom Zoričák

V áčku dominoval Zoričák

V skupine A sa najviac darilo Antonovi Zoričákovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1290 s priemerom 215,00. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1052 bol Vladimír Plačko. V prvom kroku finále sa stretli Volker Kessler 152 (vrátane handicapu) , Igor Lendácky 157, Plačko 158 a Jozef Hegenbart 190 (vrátane handicapu). „Ďalej postupoval Hegenbart. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Ján Petras 163, Rudolf Zoričák 181, Vladimír Pavlikovský 211 a Hegenbart 217 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále,“ hodnotil Ľubomír Krul. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák výkonom 238 a s celkovým priemerom 218,29. Na druhom mieste skončil Hegenbart výkonom 126 (vrátane handicapu) s priemerom 178,33 a tretí Pavlikovský s priemerom 199,71.

Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 16. kolom 05/2018
3
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Béčko pre Tajboša

V skupine B sa víťazkou kvalifikácie stala Mária Kovalčíkova výkonom 1156 s priemerom 184,67. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Milan Mešťan s výkonom 975. „V prvom kroku hrali proti sebe Mešťan 123, Milan Hanus 179, Šimon Hrušovský 198 (vrátane handicapu), Július Karolčík 209, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále,“ konštatoval Krul. V druhom kroku sa stretli Karolčík 151, Miroslav Ilavsky 153, Pavel Bubelíny 192 a Michal Tajboš 199, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakala Mária Kovalčíkova ako víťazka kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Tajboš výkonom 195 s celkovým priemerom 179,13, druhá skončila Kovalčíková výkonom 186 (vrátane handicapu) s priemerom 183,71 a na treťom mieste sa umiestnil Bubelíny s priemerom 187,86. Najvyšší náhod 277 dosiahol Zoričák Anton

Zdroj: poprad.dnes24.sk