Podtatranský tenis na vzostupe: Sústreďuje sa do jedného silného klubu

Tenis má v Poprade svojich fanúšikov i svoje miesto. Ambíciou nového tenisového klubu je robiť pod Tatrami vrcholový šport, čo dokázalo aj slovenské ligové finále.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Podtatranský tenis na vzostupe: Sústreďuje sa do jedného silného klubu
Foto: Martin Sýkora

Posledný krát v inom drese?

Popradčania vedia hrať tenis. Tatranci Michal Pažický a Juraj Simčák spolu s Popradčanom Dominikom Šprochom boli súčasťou slovenského ligového finále, v ktorom uplynulý víkend nakoniec podľahli STU Bratislava. Získali však skalp Trnavy, ktorú vyradili aj s reprezentantmi Molčanom, Zelenayom a Martinom. Podtatranci si však vo finále obliekli dres TK Spišská Nová Ves. V budúcnosti by sa to malo zmeniť, keďže v Poprade vznikol nový subjekt – Mestský tenisový klub Poprad – Tatry. „Prvotným cieľom je navrátiť celistvosť popradského tenisu do jedného klubu. V Poprade fungujú tenisové kluby, ale z môjho pohľadu – bez urážky – nejde o plnohodnotné kluby. To zastrešenie je potrebné a naplneniahodné. Klub by mal zastrešovať malé deti, školy, ale robiť aj vrcholový šport,“ povedal predseda MTK Igor Lupták.

Nový klub, veľké ambície

Novozaložený klub má svoje ambície. Už samotný názov klubu hovorí o spojení tenistov z Popradu a Vysokých Tatier. „Pod vedením Petra Simčáka sa klubový tenis chce etablovať. Sme v mesiaci jedna. Urobilo sa veľmi veľa práce. Trénuje tu 6 družstiev TK Vysoké Tatry, hrajú tu súťaže mládež i muži. Klubový život začal,“ vysvetlil predseda klubu, ktorý má za domovský stánok mestské tenisové kurty pri futbalovom Národnom tréningovom centre. Popradčania by radi v klube privítali aj tatranskú mládež. „Legislatívne sa nedalo dotiahnuť, aby všetkých 60 detí z TK Vysoké Tatry prešli do nového klubu. Malo by sa tak stať v priebehu tohto roka,“ dodal Lupták, hnací motor MTK.

V Poprade je na čom stavať. O tenis je záujem a výsledky najlepších Popradčanov hovoria v prospech bieleho športu na popradských kurtoch tak, aby v budúcnosti bola na slovenskej tenisovej mape značka Poprad – Tatry plne etablovaná a rešpektovaná.

Zdroj: poprad.dnes24.sk