Bowling Tour pozná svojho víťaza: 18. kolo sa skončila a hodnotila celá súťaž

Posledný krát v tejto sezóne sa stretli priaznivci bowlingu na poslednom 18.kole a zároveň 6. kole jarnej časti Bowling Tour. Turnaj sa odohral v dvoch rundách.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour pozná svojho víťaza: 18. kolo sa skončila a hodnotila celá súťaž

Turnaja sa zúčastnilo 29 hráčov. Program tohto kola bol náročný, vyhodnocovali sa jednotlivé časti turnaja – 18.kolo, súbor šiestich hier jarnej časti a nakoniec celkový ročník Bowling Tour 2016/2017.

V skupine A najlepší Pavlikovský

V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Vladimír Pavlikovský, ktorý dosiahol výkon 1220 bodov a čakal na svojho finálového súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Anton Zoričák 147, Igor Lendácky 166, a František Kuziel 178.

„Do druhého kroku postupoval Kuziel 155, ktorý sa stretol s Ľudovítom Jurinyim 158 a Jánom Petrasom 181Do finále postupoval Petras. Vo finálovom kroku potvrdil svoju dobrú formu z kvalifikácie Pavlikovský a zvíťazil výkonom 230 s priemerom 207,14, na druhom mieste skončil Petras výkonom 168 s priemerom 188,38 a tretí skončil Jurinyi s priemerom 190,86,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

Zdroj: BK CityBowling Poprad

V B-ku Niedoba

V tejto skupine sa víťazom kvalifikácie stal Ján Niedoba 1197 bodov a čakal na svojho súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Július Karolčík 153, Milan Hanus 153, Volker Kessler 162, Michal Tajboš 206, čo ho posunulo do druhého kroku finále.

„V ňom sa Roman Gavalér 156, Pavel Bubelíny 170, Michal Tajboš 192 a Anton Paločko 203. Do finále postupoval Paločko a tam sa stretol s Niedobom,“ uviedol Krul. V skupine B sa stal celkovým víťazom Niedoba výkonom 184 s priemerom 197,29, na druhom mieste skončil Paločko výkonom 180 a s priemerom 188,25 a tretí Tajboš s priemerom 188,00. Najvyšší náhod dosiahol Ján Petras v štvrtej kvalifikačnej hre, kde hodili pekných 275 bodov. Získal trofej za najvyšší náhod aj hodnotu Jackpotu.

Bowling Tour pozná svojho víťaza: 18. kolo sa skončila a hodnotila celá súťaž 06
8

Celkové hodnotenie

Pri vyhodnotení bloku Jarnej časti Bowling Tour sa každému hráčovi škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupine A sa víťazom stal Vladimír Pavlikovský ktorý nazbieral 192 bodov, druhý skončil Igor Lendácky s 187 bodmi a tretia Kristína Koseková so 186 bodmi. V skupine B víťazom sa stal Anton Paločko so ziskom 196 bodov, druhý Ján Niedoba so ziskom 188 bodov a tretí Roman Gavalér, ktorý nazbieral 184 bodov. Hráči boli ocenení pohárom .

„Celkom na záver došlo k vyhodnoteniu celého ročníka Bowling Tour 2016/2017, kde sa spočítavali body z 18 kôl z jednotlivých častí turnaja. V skupine A sa celkovým víťazom Bowling Tour 2016/2017 stal Pavlikovský s bodovým ziskom 585 bodov, druhý skončil Lendácky 541 bodov a tretí Jurinyi 528 bodov. V skupine B sa víťazom stal Paločko so ziskom 571 bodov, druhý Niedoba nazbieral 542 bodov a tretia Majka Kovalčíková 524 bodov,“ uzavrel Krul BK CityBowling Poprad.