Martin Sýkora Basketbal

Bystrica zdolala Poprad: O konečnom umiestnení rohodla v poslednej štvrtine

Vyrovnaná séria, rozhodujúci zápas. Popradské basketbalistky mali výhodu domáceho prostredia, čo však nevyužili. Bystrica vyhrala a odsunula BAM na konečné 6. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica zdolala Poprad: O konečnom umiestnení rohodla v poslednej štvrtine
Foto: Peter Handzuš

Popradské basketbalistky nastúpili proti Bystričankám za vyrovnaného stavu série 1:1 na zápasy. Na rozhodujúci duel o 5. miesto v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži cestovali Stredoslovenky pod Tatry.

Domáce dievčatá udávali tempo zápasu vyše polovicu zápasu. Aj tu sa však ukázalo, že bič plieska na konci. Popradské akademičky, ktoré bodmi tlačili najmä Hadačová s Petríkovou si postupne dokázali vypracovať 10-bodový odstup. Banskobystričanky však zbrane nezložili ani za nepriaznivého stavu. Pritvrdili v obrane, začali doskakovať lopty a v polčase prehrávali iba o 6 bodov.

Po troch štvrtinách už bol stav vyrovnaný 55:55. Hosťujúce basketbalistky viac verili vo víťazstvo ako hostiteľky. Rozstrieľala sa aj Striešová, s 21 bodmi najlepšia strelkyňa zápasu, pridala sa aj 13-bodová Jelenčíková. V poslednej štvrtine v eufórii hrajúca Bystrica doslova zdemolovala Poprad, ktorému sa prehra o 17 bodov sa môže zdať krutá.

„Je to veľmi veľká škoda, pretože sme mali dobre našliapnuté, makali sme celý tím. Mali sme cieľ, za ktorým sme kráčali celú sezónu. 6. priečku berieme ako sklamanie,“ skonštatovala Gabriela Husárová, hráčka popradského tímu.

BAM Poprad - BK ŠKP 08 Banská Bystrica
33
Galéria
Foto: Peter Handzuš

BAM Poprad (5.) – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (6.) 60:77

Konečný stav série o 5. miesto: 1:2 Štvrtiny: 18:12, 16:16, 21:27, 5:22, TH: 10/11 – 10/17, trojky: 4 – 7, fauly: 21 – 13, TCH: 0 – 2

PP: Hadačová 16, Petríková 14 (3), Filičková 5 (1), Theiner 6, Kudličková 11, Ivančáková 8, Hamaliarová 0, Husárová 0, Tetemondová 0, vyfaulovaná: Hadačová (40. min)

BB: Striešová 21 (5), Jelenčíková 13, Matejčíková 11 (1), Jassová 11, Števulová 9 (1), Pavlendová 5, Verlíková 4, Piperková 2, van Dalen 1, technické chyby: tréner (19. min), van Dalen (33. min)

Zdroj: YouTube.com

„Mali sme dobrý začiatok. Škoda, že sme náš 10-bodový náskok nenatiahli na 20, bol by to úplne iný duel. Ale takýto zápas sme my odohrali v Banskej Bystrici. Myslím si však, že Bystrica si zaslúžila zvíťaziť. V závere bolo vidieť, že majú veľa síl, mali ťah do koša, hrali basketbal,“ uznal kvalitu súpera tréner BAM Poprad Milan Černický.

„Stále som bol presvedčený, že je v silách tohto kolektívu vyhrať zápas v Poprade. My sme doma prehrali kvôli nízkej úspešnosti streľby. A to sme mali 52 doskokov, čo je raz toľko, ako mal Poprad. To bola naša chyba, že sme nevyhrali už doma. Na dnešný zápas sme sa pripravili, na babách bola vidieť ľahkosť, ubránili niekoľko útokov a potom si to už uhrali samé,“ hodnotil tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica Miloslav Michálik.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM