ESL

Čierny deň vo Vysokých Tatrách: Pri túre zomrela mladá žena

Pátranie horských záchranárov na Rysoch malo smutný koniec.

Ilustračný obrázok k článku Čierny deň vo Vysokých Tatrách: Pri túre zomrela mladá žena
Zdroj: Horská záchranná služba

Horských záchranárov ráno požiadali, aby išli hľadať 22-ročnú poľskú turistku, ktorá sa nevrátila z túry.

Osudná túra

„Včera mala v pláne ísť na Rysy. Jej kolegyňa zostala na Chate pod Rysmi a ďalej nepokračovala. Keďže jej kamarátka sa nevrátila požiadala HZS o pomoc. To, že hľadaná bola videná na vrchole sa neskôr potvrdilo fotografiou jedného z fotografov, ktorý v tom čase bol na vrchole,“ píšu záchranári na svojom facebooku. Naši horskí záchranári na prípade pracovali spolu s poľskými kolegami, ktorí preverovali, či mladá žena neprešla na druhú stranu hôr.

„Poľskí záchranári v rámci ich cvičenia preleteli vrtuľníkom oblasť Rysov. Zo vzduchu spozorovali v západnej stene pod vrcholom zo slovenskej strany nehybné telo človeka. Informácie o polohe s GPS súradnicami odovzdali záchranárom HZS,“ opisujú záchranári.

Súčinnosť

Záchranárom pomohla letka Ministerstva vnútra, ktorá ich vzala na palubu vrtuľníka. Záchranári sa potom dostali k telu a bohužiaľ sa potvrdilo, že ide ide o mŕtvu mladú poľskú turistku.

„Jej telesné pozostatky boli po leteckom transporte odovzdané príslušníkom Policajného zboru v Starom Smokovci,“ uzavreli horskí záchranári.

Pátranie na Rysoch so smutným koncom V skorých ranných hodinách boli horskí záchranári z Vysokých Tatier požiadaní o...

Posted by Horská záchranná služba on Wednesday, September 9, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie