CITY TRAIL v Starom Smokovci odštartoval 4.ročník Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR

Skvelá myšlienka v jedinečnom prostredí našich veľhôr. Vo Vysokých Tatrách sa v nedeľu behalo spoločne s celým svetom pre tých, ktorí behať nemôžu.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku CITY TRAIL v Starom Smokovci odštartoval 4.ročník Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR
Foto: Michal Tomko / Zdroj: sporttatry.sk

Jedinečné obsadenie v jedinečnom prostredí

Prvý májový víkend vo Vysokých Tatrách sa niesol v znamení bežeckých podujatí. V sobotu sa na štarte úvodných pretekov 4. ročníka Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR zišlo päť stovák bežcov a nordic walkerov všetkých vekových kategórií zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Poľska a USA, ktorí si v skvelej atmosfére vyburcovanej vystúpením bubeníkov zo skupiny BATIDA užili krásny slnečný deň. Zaujímavý mestský trailový beh previedol pretekárov cez historické centrum Starého Smokovca, cez priľahlé mestské časti, či najvyššie položenú krížovú cestu v strednej Európe – tatranskú Kalváriu. Najdlhšia trasa zaviedla účastníkov až na Hrebienok. Nevídaným a jedinečným spestrením pre všetkých bol po vlaňajšej premiére opätovne prebeh budovou mestského úradu v Starom Smokovci.

Foto: Michal Tomko / Zdroj: sporttatry.sk

Tradiční víťazi

Celkové víťazstvá najdlhšieho behu – 16 km obhájili vlaňajší víťazi Pavol Orolín z tímu RaidLight a skvelá domáca pretekárka Patrícia Puklová, reprezentujúca CMP Trail Team. Na 8 km trase dominovali Jozef Dubašák a Žaneta Goleňová z AK Steeple Poprad, nordic walking ovládli Viktor Lapšanský a Silvia Feciková. Matúš Gallík a Kristína Špitková zvíťazili na najkratšej trati 4 km.

„S priebehom pretekov aj s účasťou sme veľmi spokojní“ potvrdila Viera Halasová, z tímu organizátora podujatia.

„Prialo nám aj nádherné slnečné počasie, hoci na beh bolo až príliš teplo, ale vďaka nášmu partnerovi Mitická sme mali pre všetkých pripravené dostatok vody na občerstvovačkách i v cieli. Myslím, že nový ročník Tatry v pohybe Prestige tour sme odštartovali na výbornú hlavne vďaka skvelej podpore Mesta Vysoké Tatry, regionálnych organizácií cestovného ruchu, ďalších partnerom a množstvu dobrovoľníkov, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo uskutočniť,“ dodala Halasová.

Bežci nebežcom

V nedeľu sa za pomoci mobilnej aplikácie pripojili bežci v Starom Smokovci k viac ako 75 tisícom účastníkom po celom svete k charitatívnemu behu Wings for life World Run. Toto jedinečné podujatie malo spoločný štart o 13-tej hodine a po pol hodine vyštartovalo za účastníkmi pretekov virtuálne stíhacie auto, ktoré postupne zvyšovalo svoju rýchlosť, až kým nedobehlo posledného z nich. V Starom Smokovci si na okruhu Kalvária vyskúšalo tento jedinečný bežecký zážitok 40 bežcov, ktorí svojou registráciou podporili tých, čo behať nemôžu a prispeli celou sumou štartovného na výskum poranení miechy. Víťazmi tatranského APP RUNu sa stali Martin Svočák a Romana Komárňanská.

Zdroj: poprad.dnes24.sk