Martin Sýkora Krimi

Colníci našli nelegálny tabak: Finančný únik odhadli na 260000 eur

Pod Tatrami sa podaril pekný úlovok. Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali počas dvojdňovej akcie (17. - 18. 1.) troch mužov z východného Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Colníci našli nelegálny tabak: Finančný únik odhadli na 260000 eur
Zdroj: TASR

Traja muži z východného Slovenska na spotrebných daniach na tabaku a tabakových výrobkoch spôsobili škodu za viac ako 260 000 eur. Celá akcia sa podľa nej začala získaním informácií o zvýšenom výskyte nelegálnych cigariet v okolí Popradu, Kežmarku a Spišskej Belej, kde colníci nakoniec zaistili dvoch mužov, 38-ročného Jozefa M. a 61-ročného Bohuslava B., priamo pri odovzdávaní čiernych igelitových vriec plných nelegálneho tabaku a cigariet.

„Finančný únik bol v tomto prípade 4641 eur,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Na základe ďalších informácií vykonali na druhý deň colníci prehliadku bytových a nebytových priestorov v obci Važec (okres Liptovský Mikuláš) pričom zaistili 3630 kilogramov spracovaného tabaku i komponenty a technologické zariadenia na výrobu, miešanie a fermentáciu tabaku. Priamo pri jeho spracovávaní colníci zaistili aj tretieho muža.

„Predpokladaný finančný únik na spotrebnej dani predstavuje v tomto prípade sumu približne 260 000 eur,“ doplnila Macíková. Za výrobu a distribúciu nelegálnych cigariet hrozí mužom trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM