Cyklistická skupina vyčistila od odpadkov okolie cyklotrasy: Vyzbierali 25 vriec

Pozitívny vzťah k aktivite a priloženie rúk k dielu. Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa aj tento rok rozhodli pomôcť prírode v okolí mesta.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Cyklistická skupina vyčistila od odpadkov okolie cyklotrasy: Vyzbierali 25 vriec
Zdroj: Dnes24.sk

Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa nedávno opätovne zišli, aby vyčistili prostredie od odpadkov. „Po minulom nultom ročníku, kedy vyzbierali na Spišskej Magure až 25 vriec odpadkov, sa rozhodli tentoraz vyčistiť okolie pozdĺž cyklotrasy pri Krížovej Vsi,“ informovala Alexandra Olekšáková z Mestského úradu v Spišskej Belej.

Dve skupiny a vrecia odpadu

Počas uplynulého víkendu sa dobrovoľníci bez bicyklov rozdelili na dve skupiny, pričom zber odpadkov sa začal na cyklokrižovatke zvanej Horný tankodróm. „Prvá skupina odišla zbierať odpadky smerom k Štoparku a odtiaľ ďalej na Krížovú Ves – Barvis, čo je úsek dlhý cca 6,7 kilometra. Druhá išla smerom k Dvom lipám, následne cez kalváriu smerom do Krížovej Vsi, na odbočku ku kaplnke a ďalej smerom na lokalitu zvanú Žaburinec, čo predstavuje ďalších šesť kilometrov. Každý člen skupiny nazbieral jedno plné vrece odpadkov. Nebola núdza o rôzne predmety ako kormán z bicykla, lyžu, rôzne kabáty a svetre,“ priblížil jeden z organizátorov Matej Miko.

Zdroj: TASR

Našlo sa hocičo

Po niekoľkých hodinách práce sa dobrovoľníci potešili, že odpadkov v prírode neležalo pohodených toľko, koľko očakávali. Dohromady vyzbierali deväť 60-litrových vriec odpadu. „Tešíme sa z toho, že ľudia v regióne začali zmýšľať environmentálnejšie a odpadu je čoraz menej. Dôležité je uvedomiť si, že odpad netreba vyrábať. Ďakujem všetkým zúčastneným a vďaka patrí aj mestu Spišská Belá za podporu, poskytnutie vriec na odpadky a odvozu,“ dodal Miko.

Zdroj: TASR

Odporúčame