Krimi

Detské gangy v Spišskej: Anonymné dotazníky na školách a pre TOTO sa rozhodla mestská polícia

Prípadmi napádania ľudí v Spišskej Novej Vsi sa zaoberá aj štátna polícia.

Ilustračný obrázok k článku Detské gangy v Spišskej: Anonymné dotazníky na školách a pre TOTO sa rozhodla mestská polícia
Zdroj: Unsplash.com

Mestská polícia v Spišskej Nove Vsi viac hliadkuje na miestach, kde sa stretáva mládež prevažne vo večerných hodinách. V súvislosti s medializovanými informáciami o tom, že v meste pôsobia detské gangy, to uviedol náčelník MsP Ľubomír Chroust.

Podľa neho by malo ísť o žiakov deviatych ročníkov základných škôl v meste.

„Mnohé získané informácie sú často rozporuplné, sú priebežne vyhodnocované a obratom poskytnuté Policajnému zboru SR,“ povedal. S udalosťami boli podľa jeho slov oboznámení aj pracovníci kamerového systému. Viacčlenné skupiny mládeže monitorujú a v prípade zistenia podozrenia z protizákonnej činnosti je na miesto vyslaná hliadka mestských policajtov.

Riaditeľov ZŠ kontaktovali a následne v školách mali prednášky zamerané na voľnočasové aktivity mládeže v smere k násilným deliktom. „Súčasťou prednášky bolo aj vypísanie anonymného dotazníka s cieľom získania ďalších informácií,“ dodal Chroust.

Prípadmi napádania ľudí v Spišskej Novej Vsi sa zaoberá i štátna polícia. Tento týždeň uviedla, že v súčasnosti získava informácie i dôkazy, aby bolo možné stotožniť poškodených, ale aj páchateľov.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM