Správy

Do akcie musel ísť záchranársky vrtuľník: Pomoc potrebovali lyžiar so zlomeninou i lezkyňa

Zlomenina predkolenia aj úraz ramena po uvoľnení skalného bloku si vyžiadali účasť popradských záchranárov.

Ilustračný obrázok k článku Do akcie musel ísť záchranársky vrtuľník: Pomoc potrebovali lyžiar so zlomeninou i lezkyňa
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel počas štvrtka na pomoc dvom ľuďom. Hovorkyňa Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková informovala, že najprv záchranári dopoludnia leteli na pomoc 42-ročnému lyžiarovi, ktorý si na zjazdovke na Solisku po páde a následnom nevypnutí lyže spôsobil zlomeninu predkolenia.

„Pri prílete vrtuľníka a vysadení lekárky pomocou lanovej techniky priamo k zranenému sa muž nachádzal v starostlivosti dobrovoľných horských záchranárov, ktorí zranenému poskytli primárnu pomoc,“ priblížila hovorkyňa.

Skalný blok

Lekárka mu zranenie zafixovala a spoločne ho pripravili na evakuáciu z miesta v transportnom vaku. V stabilizovanom stave bol prevezený do popradskej nemocnice.

„Po návrate na základňu a doplnení paliva vzlietol vrtuľník opäť a smeroval k Veverkovmu ľadopádu. Tam 45-ročnú lezkyňu počas lezenia zasiahol do oblasti ramena odtrhnutý skalný blok. Pre rýchlu evakuáciu zranenej ženy z miesta použili záchranári opäť techniku palubného navijaka,“ doplnila Hopjaková s tým, že počas medzipristátia v Starom Smokovci bola pacientka ošetrená, preložená na palubu a letecky prevezená na ďalšie vyšetrenie do nemocnice v Poprade.

ilustračné foto

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM