ELA Rôzne

Do Tatier v ŠĽAPKÁCH na podpätku?! Bláznivá turistka z našich hôr je HITOM internetu

V krátkych nohaviciach v treskúcej zime, v sandáloch na strmých kopcoch či so psom v nákupnej taške štverajúc sa na skaly. Aj toto sú najväčšie úlety turistov z našich hôr.

Ilustračný obrázok k článku Do Tatier v ŠĽAPKÁCH na podpätku?! Bláznivá turistka z našich hôr je HITOM internetu
Zdroj: sandy__lynx/TikTok

Najnovším bizarným počinom resp. oblečením v Tatrách, ktoré skôr patrí do mesta na kávu, sa zviditeľnila neznáma turistka. Na našej strane veľhôr si ju všimli Poliaci.

Na sociálnej sieti Tik Tok sa objavilo video ženy, ktorá sa netradične vymódená vybrala na náročnú, 16-kilometrovú trasu v 700-metrovom prevýšení. Miestami kráčala v snehu a po šmykľavých kameňoch.

„Je to možné? Dá sa! to,“ píše polskieradio.pl s komentárom autorky videa, ktorá do nahrávky umiestnila nápis: „Na vysokých podpätkoch? Svet patrí odvážnym.“

Horskí záchranári by takýchto turistov nazvali nezodpovednými, nie odvážnymi. Práve kvôli nevhodne oblečeným a obutým ľuďom v horách zasahujú pravidelne: Medzi najčastejšie úrazy kvôli nesprávnej obuvi patria vyvrtnuté členky, pády a následné zlomeniny. V tom lepšom prípade to skončí ošetrením a transportom leteckých záchranárov, čo však nie je lacný špás. V tom horšom pádom a smrťou.

Ako dodáva autor záznamu, turistka dorazila, našťastie, v zdraví do cieľa.

„Koza horská,“ komentuje jedna z diskutujúcich pod videom, ktoré má už vyše 1,5 milióna vzhliadnutí.

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM