Dobojované. Pre Poprad sa sezóna skončila, do semifinále postupujú Košice

Boj o semifinále má pre Poprad smutný koniec. Kamzíkom sa nepodarilo vyhrať ani tretí zápas na ľade Košíc a explózia radosti tak zachvátila metropolu východu.

Ilustračný obrázok k článku Dobojované. Pre Poprad sa sezóna skončila, do semifinále postupujú Košice

Vo východniarskom derby začali rozhodujúci siedmy štvrťfinálový duel play off lepšie Košičania, keď už v 4. minúte otvoril v hre štyroch proti štyrom skóre duelu Marcinko, ktorý zužitkoval dobrú prihrávku Spilara – 1:0. O dve minúty neskôr sa „oceliari“ tešili po druhý raz, Pašek prenechal puk Jenčíkovi a ten pohotovou strelou zvýšil na 2:0. Hosťujúci tréner si vzal oddychový čas a hneď po ňom nebezpečne pohrozil Smotrila, Hylák však dobre zasiahol. Ďalšiu šancu si domáci vypracovali v 11. minúte, strelu Cebáka v presilovej hre Sidor kryl. Popradský gólman predviedol svoje umenie i o tri minúty neskôr, keď si poradil so zakončením Haščáka i následnou dorážkou Pašeka. Popradčania zvýšili dôraz i početnosť streľby, no gól v prvej dvadsaťminútovke nezaznamenali. Najbližšie k nemu bol v 19. minúte Buc, v dobrej pozícii však trafil iba vrchnú konštrukciu košickej bránky. Na opačnej strane ešte preveril pozornosť Sidora Jenčík.

Do druhej tretiny vstúpili obidve družstvá koncentrovane, dobre bránili a napádali sa vysoko pri rozohrávke. V 28. minúte sa dostal pred popradského gólmana Matis, no tiesnený nedokázal razantnejšie zakončiť. Vzápätí si vypracoval dobrú streleckú príležitosť Jenčík, Sidor podržal svoj tím. O minútu neskôr zasiahol i pri zakončení Cebáka. Ešte v tej istej minúte znížil na opačnej strane v početnej výhode o jedného hráča Devečka, ktorý napriahol z prvej po prihrávke Kloudu – 2:1. V 31. minúte mal gól na hokejke domáci Matis, Sidora však nedokázal prekonať ani dva razy. O päť minút neskôr nebezpečne vystrelil hosťujúci Buc, Hylák reflexívne zasiahol.

V 44. minúte sa dostal do úniku Jokeľ, napriek tomu, že bol nedovolene atakovaný, stihol zakončiť, no trafil iba dobre postaveného Sidora. Domáci mohli skórovať v 47. minúte, najprv Haščák tečom trafil Sidora a po ňom Pašek netrafil odkrytú časť popradskej bránky. Hostia pohrozili v 51. minúte počas presilovej hry, Kovačevič tvrdo vypálil od modrej čiary, následnú Hvilovu dorážku zlikvidoval Hylák. V 54. minúte sa dostali do šancí Haščák s Pašekom, na opačnej strane Klouda, obaja gólmani podržali svoj tím. Dve minúty pred koncom zápasu odvolali hostia brankára, no inkasovali z hokejky Pašeka – 3:1.

Milan Staš, tréner Košíc: „Pohodové vedenie na začiatku zápasu mu dalo smer. Súper nás kontaktným gólom dostal pod tlak, väčšinou sme sa bránili, vyhadzovali puky a tlak bol miestami enormný. Čo nevyriešili naši hráči, tak vyriešil brankár Hylák. Môžem poďakovať celému tímu za obetavý výkon, ktorého výsledkom je postup.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „V tomto siedmom zápase rozhodovali maličkosti. Bohužiaľ sme dostali dva rýchle góly. V priebehu zápasu sme sa z toho dostali a dali kontaktný gól. V závere to smrdelo vyrovnaním, či už v presilových hrách, alebo hre bez brankára. Možno to chcelo viac hokejového šťastia.“

HC Košice – HK Poprad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Marcinko (Spilar), 6. Jenčík (Pašek, Haščák), 60. Pašek – 29. Devečka (Klouda, Vaic). Rozhodovali: Jonák, J. Konc – Gajan, Valach, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7314 divákov
/stav série: 4:3, do semifinále postúpil HC Košice/

Košice - Poprad 3:1