Pavol Hrabovský Rôzne

Dojímavý príbeh nominovaný na Detský čin roka: Popradskí spolužiaci ukázali veľké srdce

Príbeh, ktorý dojíma, a ktorý je nominovaný na Detský čin roka. Dvaja spolužiaci z Popradu ukázali veľké srdce.

Ilustračný obrázok k článku Dojímavý príbeh nominovaný na Detský čin roka: Popradskí spolužiaci ukázali veľké srdce
Zdroj: TASR

Aj deti vedia činiť krásne skutky. Práve na to myslí projekt Detský čin roka, ktorý sa koná aj tento rok a jeho partnerom je opäť nezisková organizácia Ľudia Ľuďom.

Medzi nominovanými príspevkami sa objavil aj čin z Popradu, ktorý vám teraz prinášame. Spolužiaci Nikola a Nikolas sa rozhodli v čase sviatkov pomôcť tým najchudobnejším. Tým ľuďom, ktorí nemajú možnosť osláviť sviatky v kruhu rodiny ani v pohodlí domova. Viac už sa dozviete v liste, v ktorom je spomínaný príbeh opísaný. List napísala a skutok vykonala Nikola Kiššková so spolužiakom Nikolasom Fečundom, v školskom roku 2018/2019, keď boli žiakmi 9. triedy na ZŠ s MŠ Tajovského 2764/17 v Poprade.

*Jedného dňa som si v mobile našla správu od môjho spolužiaka Nikolasa. Blížili sa Vianoce a on si spomenul, že nie každý ich môže prežiť v teple domova a v kruhu svojich najbližších.

Žijú medzi nami i takí ľudia, ktorí musia z rôznych príčin žiť na ulici. Chcel týmto ľuďom pomôcť a spríjemniť im sviatky. Spýtal sa, kto by sa chcel ku nemu pridať. Hneď som sa prihlásila. V škole sme vyzbierali detské desiate. Doma sme dorobili zopár chlebíkov a spolu s pár sladkosťami sme to zabalili do tašky.

Všetko pripravené jedlo sme porozdávali bezdomovcom. Našli sme ich na rôznych miestach.

Na stanici, pri kostole alebo sediac na múriku pred obchodom. Ako posledné miesto sme navštívili útulok pre bezdomovcov. Bol to len malý stan, v ktorom boli železné poschodové postele a na nich spali ľudia bez domova.

Mohli sem prísť až po 18:00 hodine. Boli naobliekaní v starých bundách, vyzerali omnoho staršie ako v skutočnosti. Stáli pri malých svietnikoch, aby sa aspoň trochu zahriali. Keď sme vošli do stanu, pochytil nás menší strach. Ale keď sme im povedali, že sme ich prišli rozveseliť a aspoň trochu zasýtiť, veľmi sa potešili a boli veľmi vďační.

Vtedy z nás strach hneď opadol. To, že sme ich mohli urobiť šťastnými, urobilo šťastných nás. Niekto by možno povedal, že by sme sa mali od týchto ľudí držať čo najďalej.

V skutočnosti sú to však milí a vďační ľudia, ktorých by sme nemali súdiť, pokiaľ nepoznáme ich životný príbeh.*

Hlasovať môžete aj vy

Rozhodnúť o víťazovi ankety Detský čin roka 2019 môžete aj vy, a to prostredníctvom online hlasovania. Na tejto stránke nájdete všetky nominované príbehy a pri každom z nich aj tlačidlo Hlasuj. Kliknite naň a oceňte ten najhodnotnejší. Ak máte konto na Facebooku, môžete hlasovať aj stlačením tlačidla Like (Páči sa mi). Súťaž prebieha v termíne od 8. 10. 2019 do 30. 11. 2019 do 24.00 hod. Víťazom súťaže sa stane ten nominovaný, ktorého príbeh získa počas trvania tejto súťaže najväčšiu podporu hlasujúcich.

Podporiť čin, o ktorom píšeme v našom článku, môžete hlasom priamo TU.

Sledujte nás na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM