Ľubomír Hudačko Krimi

Dráma v taxíku: Muž z Hranovnice vodičovi nezaplatil a tvrdil, že má pri sebe zbraň!

Obaja sa začali naťahovať o kľúče od auta, nakoniec sa taxikárovi podarilo zamknúť sa v aute, naštartovať a z miesta odísť.

Ilustračný obrázok k článku Dráma v taxíku: Muž z Hranovnice vodičovi nezaplatil a tvrdil, že má pri sebe zbraň!
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

V pondelok 15.05.2023 došlo k zločinu lúpeže, z ktorého bol na základe získanej dôkaznej situácie obvinený 36-ročný muž z obce Hranovnica. Dnes24.sk o tom informovala Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

„22-ročný vodič taxislužby doviezol Hranovničana z Popradu do rodnej obce, zastavil a požadoval za dovoz zaplatiť. Zákazník ale vložil ruku do vrecka bundy a s tvrdením, že tam má zbraň a žiadal od taxikára peniaze. Vodič predstieral, že vyberá peňaženku, pričom si otvoril dvere a z auta vyskočil,“ priblížila hovorkyňa situáciu v aute.

Musel sa zamknúť

Taxikár (36) taktiež vystúpil z auta, neskôr sa obaja začali naťahovať o kľúče od auta.

Nakoniec sa predsa len taxikárovi podarilo zamknúť sa v aute, naštartovať a z miesta odísť. „Osoba podozrivá zo spáchania tohto zločinu bola políciou v krátkom čase vypátraná, zadržaná a boli s ňou vykonané potrebné procesné úkony. Obvinenému mužovi z obce Hranovnica v prípade preukázania viny pred súdom, hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ dodala Ligdayová.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM