Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  16 °C
Webnoviny - Futbal

Duel Slovensko - Írsko na DIGI Sporte i v STV

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA, AP BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Utorkový futbalový zápas Slovensko – Írsko v základnej B-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v roku 2012 do Poľska a na Ukrajinu bude okrem športového kanála DIGI Sport vysielať v priamom televíznom prenose napokon aj Slovenská televízia (STV). Stretnutie sa uskutoční na štadióne MŠK Žilina so začiatkom o 20.30 h. „V pondelok podvečer prišlo k dohode všetkých zainteresovaných strán. Priamy prenos z atraktívneho duelu slovenskej futbalovej reprezentácie s Írskom odvysiela aj verejnoprávna Slovenská televízia,“ uviedol pre agentúru SITA prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a pokračoval: „Celé sa to podarilo najmä vďaka pochopeniu a ústretovosti pani Daniely-Marie Iancovej, ktorá je konateľkou spoločnosti DIGI Slovakia.“ Skutočnosť o priamom prenose Slovenskej televízie potvrdil pre SITA aj hovorca STV Peter Susko: „Po dlhších rokovaniach sa nám napokon podarilo dohodnúť s marketingovým partnerom SFZ, spoločnosťou UFA Sports. Futbalový zápas Slovensko – Írsko odvysielame v priamom prenose v utorok večer na Jednotke i Trojke.“ Štúdio STV by sa malo začať pod vedením Ľuboša Hlavenu o 20.15 h, komentátorom duelu bude Marcel Merčiak.

Ako je známe, jediným vlastníkom práv na domáce duely slovenskej futbalovej reprezentácie je DIGI Sport. Ešte napoludnie bolo skutočnosťou, že diváci mohli vidieť zápas Slovenska s Írskom iba v tejto televízii. „Chceli sme poskytnúť sublicenciu niektorej z ďalších slovenských televízii, ale nedohodli sme sa s UFA Sports. Táto spoločnosť to následne chcela posunúť tretej strane – niektorej z ďalších televízii. UFA Sports však neponúkla adekvátnu cenu za odkúpenie tejto sublicencie, preto neprišlo k dohode,“ informoval agentúru SITA ešte krátko po poludní šéfredaktor kanála DIGI Sport Jaroslav Šišolák.

Podvečer však už platilo, že priamy prenos odvysiela aj STV. Na DIGI Sporte bude utorkový zápas Slovensko – Írsko komentovať dvojica Róbert Minařík a Richard Fekete.

Minulotýždňový piatkový kvalifikačný duel Arménsko – Slovensko (3:1), ktorý sa hral v Jerevane, vysielala len televízia Markíza. Podľa informácie šéfredaktora DIGI Sportu Jaroslava Šišoláka napriek snahe priniesť divákom aj tento zápas sa nedohodli s agentúrou, ktorá vlastnila práva na vysielanie stretnutí arménskej reprezentácie.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.