Peter Handzuš Správy

Dušičkový servis: Otváracie hodiny, doprava a parkovanie pri cintorínoch

Mesto Poprad zverejnilo základné informácie k Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých na pohrebiskách mesta v tomto roku.

Ilustračný obrázok k článku Dušičkový servis: Otváracie hodiny, doprava a parkovanie pri cintorínoch
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: Dnes24.sk

Otváracie hodiny

Všetky pohrebiská (cintoríny Poprad – Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže pod Tatrami) budú otvorené takto:

29.10.2018 (pondelok) 7:00 – nonstop do 2.11.2018 (piatok) vrátane

Pre návštevníkov cintorína v Poprade – Veľkej budú k dispozícii aj mobilné toalety.

Parkovanie

Poprad – Veľká – zo stálych parkovacích plôch bude výjazd cez bočnú bránu parkoviska smerom na Jarmočnú ulicu. Vpravo pri vstupnej bráne sú vymedzené parkovacie miesta pre ZŤP. Pri hornej bráne (pri ceste smerom na Veľký Slavkov, pred železničným priecestím) je pripravené označené dočasné parkovisko. Poľná cesta smerom k družstvu v Sp. Sobote bude mať dočasne odstránený zákaz vjazdu a bude jednosmerne sprejazdnená smerom na Brokofovu ulicu (smerom do Spišskej Soboty). Na tejto ceste bude zároveň možnosť pozdĺžneho parkovania.

Matejovce – zákaz státia na Kopernikovej ulici bude dočasne zrušený, parkovanie bude umožnené.

Stráže – návštevníkom je k dispozícii parkovisko pred hornou bránou cintorína.

Doprava

MHD bude od 30.10. do 1.11. na linke č.3 vychádzajúcej z autobusovej stanice a spájajúcej sídliská Západ a JUH III s mestskými časťami Spišská Sobota a Veľká posilnená o dva spoje v oboch smeroch v poludňajších a popoludňajších hodinách

Vzhľadom na očakávaný veľký počet návštevníkov na osobných motorových vozidlách odporúča správa PCS využiť MHD Poprad so zastávkou priamo pri cintoríne v Poprade – Veľkej (spoj č. 3)

Dušičková pobožnosť

Dňa 1. 11. na Sviatok všetkých svätých sa o 15.00 hod. pri hlavnom kríži na starom cintoríne v Poprade – Veľkej uskutoční tzv. dušičková pobožnosť za účasti rímsko a grécko-katolíckych kňazov.

V prípade akýchkoľvek informácii sa môže verejnosť obrátiť na pracovníkov PCS Poprad na telefónnych číslach 0902 600 300 a 052/77 25 250.

Čistota

Na pohrebisku v Poprade-Veľkej je navýšený počet veľkoobjemových kontajnerov(VOK) , zároveň sú posilnené ich vývozy a frekvencia kontroly. Na všetkých pohrebiskách sú pre návštevníkov k dispozícii veľkoobjemové vrecia (žochy) a plastové (120 l vrecia) určené na zber a vývoz biologického odpadu (lístia, trávy a pod.).

Muži zákona

Mestská polícia bude počas týchto sviatočných dní vo zvýšenom nasadení najmä v okolí cintorínov, kde bude pomáhať pri riadení dopravy a zabezpečovaní verejného poriadku. V tomto kontexte bude zabezpečená súčinnosť aj so štátnou políciou.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM