Martin Sýkora Futbal

FK Poprad vyhral dôležitý súboj: K prvej šestke ešte jedno víťazstvo

Popradskí futbalisti zvíťazili v nedeľu doma v dôležitom ligovom zápase nad košickou Lokomotívou. Pre istotu bytia v prvej šestke potrebujú Podtatranci vyhrať aj o týždeň.

Ilustračný obrázok k článku FK Poprad vyhral dôležitý súboj: K prvej šestke ešte jedno víťazstvo

Popradčania s vedomím povinného víťazstva začali stretnutie veľmi dobre. Už v 3. minúte sa ukázala zimná posila modro-bielo-zlatých Šašinka, ktorý exportným zakončením chcel dostať na kopačky domácich pohodu a kľud. Po strelenom góle sa tempo hry nezvýšilo, hostitelia začali robiť chyby pred Malecom, čo v 20. minúte využil Jano a bolo vyrovnané. Hra pripomínala skôr boj o stred ihriska. Ojedinelé výpady, najmä domácich, riešili obe defenzívy. Zápas sa začal lámať v 39. minúte, keď útok Popradčanov Košičania zastavili nedovolene a z následného pokutového kopu upravil na polčasových 2:1 kapitán FK Palša.

Druhý polčas vysoké tempo hry nepriniesol. Bolo jasné, že Popradu išlo o veľa a tak hrali na istotu, ktorú im ponúkla najjagavejšia akvizícia Šesták. Šestnástkový žralok neostal svojej povesti nič dlžný a v 47. minúte dokázal, prečo bol a stále je veľmi cenený. Domáci vyhrávali už o 2 góly a nechceli pripustiť žiaden zvrat alebo negatívnu zmenu skóre. Lokomotíve postupne dochádzala para a priebeh zápasu hráči FK kontrolovali. V 84. minúte stanovil konečné skóre 4:1 Bilas, ktorý 10 minút predtým vystriedal za veľkého potlesku Šestáka.

FK Poprad zvíťazil a o podobný výsledok sa pokúsi aj o týždeň v Bardejove, aby si s istotou zachoval druholigovú príslušnosť aj v budúcom ročníku futbalovej súťaže.

FK Poprad - FC Lokomotíva Košice 4:1
54

FK Poprad – FC Lokomotíva Košice 4:1
Góly: 3. Šašinka, 39. Palša (11 m), 47. Šesták, 84. Bilas – 20. Jano, ŽK: Šašinka, Maťaš, Medak – Cmarko, Zajac, Pavúk, Harvila, rozhodovali: Horváth – Ferenc, Mihálik, 1211 divákov

FK Poprad: Malec – Hatok, Palša, Peciar, Maťaš, Hric, Kukoľ, Šesták (74. Bilas), Poliaček (63. Medak), Kapláň, Šašinka (87. Gruca)
Lokomotíva Košice: Bréda – Korijkov, Dický, Gáll (46. Karaš), Chmelo (71. Hloušek), Cicman, Zajac, Pavúk, Cmarko, Harvila, Jano

Albert Rusnák, tréner FC Lokomotíva Košice: „Som veľmi sklamaný nielen z výsledku ale aj zo zápasu. Domáci môžu byť spokojní, pretože vyhrali 4:1, ale z môjho pohľadu zápas nemal tempo a kvalitu. Ľudia videli veľa gólov, ale podľa mňa kto rozumie futbalu, tak tomu na chuť asi neprišiel. Mi to pripadalo ako nejaký hodový gulášový zápas, ako keď prídeme na nejakú dedinu. Tempo nebolo vôbec žiadne. Stretli sa dve papierovo silné družstvá a zápas má strašne slabú úroveň, ale je to len môj názor.“

František Šturma, tréner FK Poprad: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Povedali sme si, že by sme chceli do 15. minúty dať gól, čo sa nám podarilo. Potom to upadlo a súperovi sme nahrali na vyrovnávajúci gól. Zaznamenali sme 20-minútový herný výpadok, kde sa mi naša hra nepáčila. Videl som na chlapcoch, že mali zviazané nohy. Bolo to veľmi nervózne stretnutie. Hráme o prvú šestku a nemohli sme hrať uvoľnene. V polčase som chlapcov ukľudnil, vrátili sme sa k našej hre a dali tretí gól. To sme už hrali múdro a takticky. Druhý polčas bol teda viac taktický ako behavý. Dotiahli sme zápas do víťazného konca a chlapcom za to patrí poďakovanie.“

Futbal FK Poprad - FC Lokomotíva Košice 4:1