Popradskí futbalisti s novou energiou: Primárnym cieľom je prvá šestka

Na predsezónnom stretnutí oznámilo vedenia FK Poprad svoje plány a ciele do jarnej časti druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Posilnený FK chce vyhrávať.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Popradskí futbalisti s novou energiou: Primárnym cieľom je prvá šestka
Foto: Peter Handzuš

Popradskí futbalisti vstupujú do jarnej časti druhej ligy. Hneď v úvode ich čaká skutočná previerka. Hrajú sa totiž už len dve kolá do konca základnej časti, po ktorej sa tabuľka rozdelí na dve šestky. Tá prvá má minimálne zaručenú účasť v druhej najvyššej slovenskej lige aj pre budúcu sezónu.

Poprad chce mať vývoj vo vlastných rukách

FK Poprad je na šiestom mieste a ide mu o veľa. Konkurenciu pre Podtatrancov tvoria futbalisti Zvolena a Spišskej Novej Vsi.

„My to chceme mať vo vlastných rukách. To znamená, že potrebujeme 6 bodov a pôjdeme tvrdohlavo za tým,“ vyhlásil prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

V popradskom kádri cez zimu zafúkal riadny vietor. Niektorí hráči sa odsťahovali, iní sa pod Tatry prisťahovali. Hlavnému trénerovi Františkovi Šturmovi v sťahovaní pomohli tri základné črty. „V prvom rade by nám hráč mal pomôcť na ihrisku. V druhom rade by mal byť charakterovo správny a po tretie – hráč musí mať chuť a motiváciu získať v FK Poprad nejakú trofej,“ vysvetlil Šturma.

Foto: Peter Handzuš

Hviezdou je jednoznačne Šesták

V popradskom drese sa objavilo 8 nových hráčov, prevažne do ofenzívy. Šturma konštatoval, že dostali hráčske ponuky aj z prvej ligy, ale chlapci neboli charakterovo kompatibilní a preto ich tréner nechcel. „Zmeny, ktoré sa udiali v kádri hovoria o tom, že sme neboli spokojní s postavením v tabuľke a s hrou, ktorú sme predvádzali. Na začiatku sezóny sme mali iné predstavy a museli sme niečo spraviť,“ dodal Dvorčák.

Najväčšou prestupovou rybou je príchod skúseného slovenského reprezentanta Stanislava Šestáka, ktorý svoj štart v novom drese oslávil víťazným gólom v Dunajskej Strede, ktorý Poprad dostal už do semifinále Slovenského pohára. Stanove góly bude FK v lige potrebovať viac ako soľ. „My urobíme maximum, aby sme zvíťazili. Veríme si a vieme, že máme kvalitu sme zvíťazili v dôležitých zápasoch. Dáme do toho maximum. Lopta je síce guľatá, ale vložíme do toho všetko a srdce tiež,“ sľúbil fanúšikom populárny a veľmi obľúbený popradský útočník.

Foto: Peter Handzuš

Obmenený káder

FK Poprad značne obmenil káder. Momentálne disponuje touto súpiskou:
Malec, Knurovský – Kica, Palša, Peciar, Hatok, Šuľa, Tropp, Daško, Gallovič, Ferenc, Gruca, Bilas, Poliaček, Maťaš, Lukáč, Ujčík, Lipták, Šesták, Kapláň, Kukoľ, Medak, Hric, Šasinka, Tóth, Vigľaš

Odišli:
Ľupčo, Jochman – ukončenie hosťovania
Alekou, Pelumb – ukončenie zmluvy
Kurák – Príbelce
Jurčo – Spišské Bystré

Prišli:
Šesták (Ferencváros Budapešť)
Kukoľ (Spartak Myjava)
Kapláň (Geylang United)
Medak (Opuzen)
Hric (České Budějovice)
Šasinka (Baník Ostrava)
Tóth (Vranov nad Topľou)

Nad Huszárikom otáznik

Dlhodobou stálicou v popradskej bránke bol brankár Róbert Huszárik. O gólmana je veľký záujem v konkurenčnej Spišskej Novej Vsi. Vedenie FK Poprad však tvrdí, že má s hráčom stále platnú zmluvu.

„Odchod Huszárika do Spišskej Novej Vsi bol matrikou SFZ zrealizovaný. Podotýkam, že to bude mať právnu dohru. Robo Huszárik má s nami platnú zmluvu do leta. So SNV sme rokovali, nedohodli sme sa a nesúhlasím, aby Robo Huszárik v nedeľu nastúpil za SNV, keďže je to náš hráč. Nemôže mať platnú zmluvu v Poprade i v SNV, to si musia všetci uvedomiť,“ dodal klubový prezident.

FK Poprad odohrá dôležitý ligový zápas v nedeľu o 15:30 hod. v Národnom tréningovom centre v Poprade proti Lokomotíve Košice.

Video: Martin Sýkora / Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame