Samospráva

Fontána na kežmarskom námestí je takmer hotová: Do prevádzky bude uvedená začiatkom septembra

Ešte pár týždňov potrebujú stavbári na dokončenie novej fontány na Hlavnom námestí v Kežmarku. Pozrite si jej aktuálne zábery.

Ilustračný obrázok k článku Fontána na kežmarskom námestí je takmer hotová: Do prevádzky bude uvedená začiatkom septembra
6
Galéria

Kežmarčania i návštevníci tohto historického mesta sa fontány dočkajú po 22 rokoch. V minulosti bola umiestnená neďaleko radnice, po novom bude tesne vedľa tejto historickej budovy. Bude mať moderný ráz avšak so zreteľom na historickosť mesta. Vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku na Mestskom úrade v Kežmarku Eva Kelbelová ozrejmila, že cieľom vybudovania fontány je okrem iného eliminácia negatívnych vplyvov zmeny klímy na mestské prostredie.

"Fontána bude napojená na studňu, ktorá je v suteréne radnice. Okrem výstavby samotného vodného prvku dôjde aj k úprave celej zelenej plochy pred radnicou, pribudne tam osvetlenie, lavičky, odpadkové koše, mobilná zeleň a ďalšie prvky,“ priblížila Kelbelová a dodala, že s prácami sa začalo v polovici mája a celkové náklady sú na úrovni takmer 194 tisíc eur. Výstavba je čiastočne realizovaná v rámci projektu „Spája nás voda Nowy Targ – Kežmarok“, ktorý je podporený z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Kežmarok len pred pár dňami zažil ďalší ročník populárneho festivalu EĽRO. Pozrite si video, ako to tam tento rok vyzeralo.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie