Futbalové nádeje v Poprade: Víťazom Ritro futbal festu sa stali Žilinčania

Futbalový štadión v Poprade - Veľkej hostil tri dni medzinárodný turnaj za účastí mladých futbalistov z desiatich klubov zo Slovenska a Ukrajiny.

Peter Handzuš

Mladé talenty v akcii

Od štvrtka do soboty si svoje sily pod Tatrami zmerali futbalové nádeje U13 zo Slovenska a Ukrajiny. Otvorenie turnaja mohli Popradčania zažiť s pekným kultúrnym programom na námestí v centre Popradu. “Je tu špička tímov zo Slovenskej republiky a tešíme sa, že po roku opäť prijali naše pozvanie. Myslím, že sme turnaj skvalitnili nielen samotnou športovou časťou, ale aj mimo futbalu. Chceme pokračovať a chceme, aby značka FK Poprad rástla aj takýmto spôsobom,” povedal Martin Pohlod, organizátor a športový riaditeľ mládeže FK Poprad.

Foto: Peter Handzuš

Žilina ako vzor

Mladí futbalisti odohrali zápasy v dvoch skupinách systémom každý z každým. Z víťazstva v 2. ročníku Ritro futbal festu sa nakoniec tešili hráči…. Počas turnaja výkonnostne vyčnievali hráči Žiliny, čo je výsledkom svedomitej práce v klube a podobným smerom by sa chceli vybrať aj Popradčania. “Žilina v súčasnosti potvrdzuje dominanciu na slovenskom futbalovom poli a má hráčov, ktorí sú naozaj niekde inde. Chceme byť čo najlepší a dosiahnuť maximum, čo je v našich možnostiach,” dodal športový riaditeľ mládeže FK Poprad.

Foto: Peter Handzuš

Turnaj ovládla Žilina

Kým minulý rok triumfoval AS Trenčín, ktorý odsunul MŠK Žilinu na druhú priečku, tento rok si to tieto kluby vymenili a turnaj ovládla Žilina. Bronzové medaily si vybojoval Užhorod, ktorý si polepšil o jednu priečku v porovnaní s ročníkom 2016. Zemiakové miesto ostalo tento rok Spartaku Trnava. Veľký krok vpred urobili naši borci z FK POPRAD, ktorí po minuloročnom siedmom mieste vchádzali do turnaja s chcením vylepšiť tabuľkové miesto z minulého ročníka. To sa im podarilo a medzi desiatkou družstiev sa usadili na výbornom piatom mieste.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
Najlepší hráč FK Poprad – Alex Murín
Najlepší hráč FC Spartak Trnava – Martin Horník
Najlepší hráč AS Trenčín – Tadeáš Hajovský
Najlepší hráč FK Spišská Nová Ves – Tomáš Augustiňák
Najlepší hráč MŠK Žilina – Stanislav Tichý
Najlepší hráč ŽP Šport Podbrezová – Tomáš Lukačovič
Najlepší hráč FŠMH Jupie Banská Bystrica – Samuel Sekáč
Najlepší hráč MFK Michalovce – Ladislav Koval
Najlepší hráč MFK Ružomberok – Filip Majerík
Najlepší hráč FS SJFSOOR Užhorod – Bashmarin Oleksandr

Najlepší strelec turnaja: Majo Weber – MŠK Žilina
Najlepší brankár turnaja: Rosul Maksim – FS SJFSOOR Užhorod
Najlepší hráč turnaja: Majo Weber – MŠK Žilina
Najrýchlejší gól v zápase: ŽP Šport Podbrezová
Najvyšší počet gólov v zápase: MŠK Žilina (15)
Najväčší rozdiel medzi inkasovanými a strelenými gólmi v zápase: MŠK Žilina (15)

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame