Peter Handzuš Rôzne

Grigorij Mesežnikov o Ukrajine: Ľudia dnes hľadajú jednoduché odpovede na veľmi zložité otázky

Téma konfliktu na Ukrajine zaujíma ľudí na celom Slovensku, aj v Poprade. Mnohí z nás sa zaujímajú o to, čo sa odohráva na východ od našej hranice. Aký má konflikt dopad na ekonomiku Slovenska a Talianska sa hovorilo počas diskusie, na ktorej bol hosťom politický analytik Grigorij Mesežnikov.

Ilustračný obrázok k článku Grigorij Mesežnikov o Ukrajine: Ľudia dnes hľadajú jednoduché odpovede na veľmi zložité otázky
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Konflikt, ktorý vyústil do ozbrojených zrážok ovplyvňuje nielen vzťahy medzi Ukrajinou a Ruskom, ale aj vzťahy navonok k EÚ a Slovensku. Európska únia stále nenašla spôsob, ako sa s touto situáciou vyrovnať. A práve riešenie tohoto konfliktu bude určovať kvalitu nášho života v nasludujúcich mesiacoch a rokoch.

Aj preto sa organizátori Viva Italia rozhodli, že rozšíria ponuku festivalu, a okrem kultúrnej chcú ponúknuť aj inú úroveň obľúbeného festivalu v Poprade. „Chceme začať budovať mostíky, ktoré nás spoja s Európou. Jednou z aktivít je aj to, aby sme sa dozvedeli o tom, čo sa deje okolo nás na Slovensku, v Taliansku, ale aj na východ od nás,“ povedal o diskusii s politickým analytikom organizátor festivalu Viva Italia Fabio Bortolini.

Pravda o konflikte na Ukrajine nie je čiernobiela. Každý si môže nájsť na internete „svoju“ pravdu, no komplexný prehľad o celej situácii má málokto. Je preto dôležité nasávať informácie z rôznych zdrojov. Urobiť si vlastný názor ale býva niekedy veľmi ťažké. „Ľudia dnes hľadajú jednoduché odpovede na veľmi zložité otázky,“ povedal pred verejnou diskusiou v Poprade politický analytik Grigorij Mesežnikov. Rozhodnutia ohľadom Ukrajiny presahujú Slovensko, ale dotýkajú sa každého z nás a preto je dôležité o tom hovriť. A týka sa to aj mladých, ktorí v stredu prišli debatovať s analytikom Mesežnikovom do Domu kultúry v Poprade a mohli si tak rozšíriť obzor a získať možno aj nové informácie o tom, čo sa na Ukrajine deje.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM