HC Tatry ukradli HK Blue Tigers bod. Elite Forces sa dotiahli na lídra

Popradská hokejová liga pokračovala v 49. týždni jedenástym kolom. Líder Blue Tigers zakopol a prišiel o bod. Posledný Svit dostal 11 gólov.

Ilustračný obrázok k článku HC Tatry ukradli HK Blue Tigers bod. Elite Forces sa dotiahli na lídra

V stredu sa stretli HC Old`s s HK CCCP. Domáci vyštartovali v prvej tretine na súpera, ale zo sľubných šancí nedokázali skórovať. V druhej tretine sa hra vyrovnala a „Červené krídla“ sa ujali vedenia. Starí páni sa s tým nechceli zmieriť a v polovici posledného dejstva otočili zápas s dvojgólovým náskokom. Hosťom sa podarilo v závere ešte dať gól, ale domáci si vydreté víťazstvo už nedali vziať.

Štvrtkový zápas bol z opačného konca tabuľky, kde sa hrá o medaily. Hráči HC Elite Forces hostili HK Vulkán. Hostia v prvej časti odskočili súperovi o dva góly, ale domáci do konca druhej tretiny zápas vyrovnali. Vo výbornom stretnutí rozhodla 6 minút pred koncom chyba hostí, ktorú dokázal Karol Baran premeniť. HC Elite Forces si aj napriek veľkej snahe hostí dokázali svoj náskok udržať.

V sobotňajšom stretnutí si favorit HC Sabres poľahky poradil z HK Svit rozdielom triedy. Za domácich dominovali predovšetkým Miroslav Suchý a Jozef Hohola, ktorí nazbierali spolu 13 kanadských bo­dov.

Vyvrcholením kola bol nedeľný zápas HC Tatry s posledným majstrom ligy HK Blue Tigers. Vo vyrovnanom stretnutí sa súperi striedali vo vedení, ale misky váh si nedokázal ani jeden udržať vo svoj prospech a zrodila sa remíza. HK Blue Tigers ostal na prvom mieste v tabuľke, ale už len o skóre pred HC Elite Forces.

HC Old`s – HK CCCP 6:5 ( 0:0, 2:3, 4:2 ) Góly: Ochotnický, Erhardt, P. Bonk, Klempa, Volák, Olekšák – Kubaský 3, Miškovič, Kiovský. Vylúčenia: 2:3

HC Elite Forces – HK Vulkán :3 ( 0:2, 3:1, 1:0 ) Góly: Baran 2, J. Kočiš, Vojtko – D. Jurko 2, Anovčin. Vylúčenia: 6:4

HC Sabres – HK Svit 11:1 ( 3:0, 5:1, 3:0 ) Góly: Suchý 5, Hohola 2, Richtarčík, Pokorný, Burdíček, Boroš – Pešta. Vylúčenia: 2:4

HC Tatry – HK Blue Tigers 3:3 ( 0:1, 1:1, 2:1 ) Góly: Sabo 2, Duchnický – D. Sidor, Cimerman, Majerčík. Vylúčenia: 5:4