Martin Sýkora Futbal

Historický úspech popradských futbalistov: FK Poprad je v semifinále pohára!

Sen o prienik medzi slovenskú špičku sa popradským futbalistom podaril v Slovenskom pohári. Vo štvrťfinále Podtatranci vyhrali v Dunajskej Strede najtesnejším rozdielom!

Ilustračný obrázok k článku Historický úspech popradských futbalistov: FK Poprad je v semifinále pohára!

V utorkovom štvrťfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2016/2017 sa futbalisti FK Poprad postarali o prekvapenie, keď zvíťazili nad domácim fortunaligistom FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0. Jediný gól stretnutia vsietil už vo 4. minúte bývalý dlhoročný reprezentant Stanislav Šesták.

Snahu favorizovaného DAC-u o vyrovnanie skomplikovalo vylúčenie striedajúceho Zoltána Kontára, ktorého hlavný rozhodca Kružliak po krátkom pobyte na ihrisku poslal v 60. minúte pod sprchy. Účastník druhej najvyššej súťaže spod Tatier napokon udržal tesný triumf a vybojoval senzačný postup, hoci v nadstavenom čase ešte dostal druhú žltú a automaticky červenú kartu jeho brankár Ján Malec.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Poprad 0:1 (0:1)
Gól: 4. Šesták. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Štepanovský – Šašinka, Poliaček, Malec, Hatok, Bilas, Palša, ČK: 60. Kontár – 90.+1 Malec po druhej ŽK, 3231 divákov.