Martin Sýkora Hokej

Duel skončil futbalovým výsledkom: Kamzíci tesne zdolali Budapešť

V 24. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže privítal Poprad na domácom ľade maďarskú Budapešť. Zo stretnutia s minimom gólov vydolovali kamzíci 3 body.

Ilustračný obrázok k článku Duel skončil futbalovým výsledkom: Kamzíci tesne zdolali Budapešť

V tabuľke stúpajúci tím MAC Újbuda z Budapešti sa predstavil na ľade aktuálne tretieho mužstva z Popradu. Hostia v prvej tretine často faulovali a domáci tak mali výhodu niekoľkých presilových hier. V 8. minúte hrali kamzíci takmer dve minúty presilovku 5 na 3, v ktorej ale úplne zlyhali. Bola totiž bez myšlienky a nápadu, medvede z hlavného mesta Maďarska sa poľahky ubránili. V 12. minúte si početnú výhodu vyskúšali hostia. Paradoxne počas nej mali najväčšie šance na skórovanie Popradčania. Najprv v úniku proti Rajnovi neuspel Bondra a po ňom ani po peknej individuálnej akcii faulovaný Takáč, ktorý kľučkami obišiel dvoch brániacich hráčov. Vďaka nemu mal Poprad opäť, tentoraz ale iba 16-sekundovú, početnú výhodu o dvoch hráčov. Domáci sa gólu dočkali až na konci 16. minúty pri vylúčení Brance Orbána. Od modrej napriahol Petran a puk z jeho hokejky napriahol sieť za Rajnom – 1:0.

Počas druhej tretiny diváci pod Tatrami gól nevideli. Hostia v nej postupne hru vyrovnali a boli nebezpečnejší. Po jednom zo stretom ostal na ľade ležať otrasený Mlynarovič. V 34. minúte sa na Vošvrdu rútila dvojica Orbán-Dansereau, ale popradský gólman sa dobre presunul k vzdialenejšej žrdi a strelu Kanaďana zlikvidoval.

Tretia tretina bola plne v réžii hostí. Po Petranovom kikse sa rútil na brankára domácich Dansereau. Vošvrda pohotovým zákrokom potvrdil, prečo patrí medzi najlepších gólmanov v lige. Ten kamzíkov podržal aj v 50. minúte pri dorážke Langkowa po Bugárovej delovke. Hostia svoj tlak stupňovali a miestami domácim nedovolili ani vyhodiť puk zo svojho obranného pásma. Na zámok medveďov reagovala domáca lavička zhruba minútu pred koncom riadnej hracej doby oddychovým časom. Hostia odvolali reprezentačného brankára Maďarska z hry a skúsili to v šiestich. Počas powerplay MAC odmietol skórovať do prázdnej bránky Bondra a Popradčanom sa to takmer nevyplatilo. So záverečným klaksónom sa v tutovke ocitol Brown. Jeho strela z prvej skončila na betónoch brankára Popradu.

HK Poprad – MAC Budapešť 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Petran (Takáč, Salija). Rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Kollár, vylúčení: 3:6. navyše: Langkow (Budapešť) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 895 divákov.
Poprad: Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Česánek, Erving, Karalahti – Takáč, Mlynarovič, Václav – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Kundrík, Paukovček, Macík
Budapešť: Rajna – Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szigeti – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Kreisz, Majoross, Szabad

František Štolc, asistent trénera Popradu: „Obaja brankári chytali výborne. Úvod sme mali zlý, potom sme prebrali iniciatívu aj vďaka presilovým hrám. Tie nám stále nejdú, ale trénujeme ich. V druhej tretine sme hrali pekný nátlakový hokej. V tretej tretine sme sa snažili ubrániť, mali sme aj šance, sme radi za toto víťazstvo.“
Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Do zápasu sme vstúpili výborne, hrali sme dobre, tvrdo, mali sme šance. Najmä v druhej a tretej tretine sme mali výborné šance. Obaja brankári podali skvelé výkony. V minulých zápasoch sme strelili veľa gólov. Som spokojný so snahou, ale nie s efektivitou.“