Ľubomír Hudačko Správy

Holandský kráľ v Poprade ukázal prehľad o hokeji: A primátora šokoval TOUTO otázkou, FOTO

Návšteva z Holandska sa v centre podpory v Spišskej Sobote zdržala viac o vyše polhodiny. A kráľ Viliam-Alexander predviedol aj znalosti o popradskom hokeji.

Ilustračný obrázok k článku Holandský kráľ v Poprade ukázal prehľad o hokeji: A primátora šokoval TOUTO otázkou, FOTO
11
Galéria

V roku 2008 zažil Poprad historickú návštevu, do mesta vtedy prišla kráľovná Alžbeta II. a princ Philip. Po pätnástich rokoch pod Tatrami privítali tentoraz kráľovský pár z Holandska.

"Je to ďalšie potvrdenie toho, že naše mesto má čo ponúknuť i pri takýchto zahraničných návštevách na najvyššej úrovni. Bolo mi cťou, že som mohol sprevádzať tento kráľovský pár a som na naše mesto nesmierne hrdý,“ uviedol primátor Anton Danko.

Nečakaná otázka

Nebolo to však len tak. Hoci návšteva bola naplánovaná na minúty, kráľovský pár z Holandska sa už v Centre podpory zdržala dlhšie o vyše polhodiny. A popradského primátora kráľ Viliam-Alexander prekvapil po tom, čo si ho odchytil a opýtal sa nečakanú otázku. „Prekvapil ma, aké mal znalosti o hokeji. A opýtal sa ma tiež, koľko šampionátov som rozhodoval. Tak som z toho skoro spadol z nôh,“ prezradil primátor pre tvnoviny.sk.

To ukázalo, že kráľ vedel o jeho rozhodcovskej minulosti. Kráľovná Maxime zas predviedla dokonalú eleganciu a štýlový vkus, ktorým očarí pri každej príležitosti a návšteve.

Viac záberov z návštevy holandského páru nájdete v priloženej fotogalérii.

Objektívom: Holandský kráľovský pár v Poprade
11
Galéria

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM