Martin Sýkora Hokej

Hostia z Turca pod Tatrami zvíťazili: Kamzíci prišli o body v závere

Popradskí hokejisti si mohli upevniť tabuľkové postavenie, znamenajúce play off. Hostia z Martina však nakoniec boli nad sily podtatranských chlapcov.

Ilustračný obrázok k článku Hostia z Turca pod Tatrami zvíťazili: Kamzíci prišli o body v závere

V prvej tretine diváci videli obojstranne nezáživný hokej s nevyužitými presilovkami na oboch stranách. Najprv pohrozili hostia. V dobrých príležitostiach sa ocitol hosťujúci Galamboš a po ňom Varga, ale svoje šance nepremenili. Počas domácej presilovky 5 na 3 vychytal martinský Dzubina domáceho Fabiana a tak sa na prvú prestávku odchádzalo za bezgólového stavu.

Taktický hokej pokračoval i v druhej tretine. Zásluhou prísneho metra rozhodcov sa väčšinou hralo v nerovnovážnom stave. Jednu z početných presiloviek využili domáci na začiatku 32. minúty. Paločko šikovne tečoval Baginovo nahodenie a Poprad viedol 1:0. V závere ešte Popradčania nevyužili 39-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov.

Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale Rapáč ani Varga pred Šúrekom neuspeli. Päť minút pred koncom stretnutie si sadol na trestnú lavicu Paločko za sekanie a martinský obranca Salija bol na konci biliardovej kombinácie – 1:1. O minútu a pol prišla pre domácich studená sprcha. Najprv sa presne trafil Varga a pri hre domácich bez brankára pečatil šieste víťazstvo Martina nad Popradom dve sekundy pred koncom zápasu Markovič.

HK Poprad – MHC Martin 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 32. Paločko (Bagin, Štrauch) – 55. Salija (Varga, Brňák) 57. Varga (Markovič), 60. Markovič (Brňák). Rozhodovali: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba, vylúčení: 8:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 957 divákov

Poprad: Šúrek – Ježek, Fabian, Suchý, Dinda, Bagin, Postnikov, Pokovič, Abramov – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Murček – Paločko, Lichanec, Štrauch
Martin: Dzubina – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Bačik – B. Rapáč, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, R. Varga – Korostin, Pokrivčák, R. Mráz – Rzavský, Jurášek, Surovka

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Dnes nám v závere zápasu chýbali emócie aj sily, pretože sme hrali často v oslabení. V závere z toho pramenila individuálna chyba, z ktorej dal súper víťazný gól. V hre 6 proti 5 to je vabank a dali nám tretí gól. Martinu k víťazstvu gratulujem.“
Pavel Paukovček, tréner Martina: „Podľa môjho názoru podalo celé mužstvo jednoliaty výkon, za ktorý sme si zaslúžili víťazstvo.“