Východniarske derby vyrovnané: Rozhodlo až predĺženie

V 28. kole Tipsport ligy odohrali popradskí kamzíci derby zápas s hokejistami HC Košice. O deľbe bodov sa rozhodlo v predposlednej minúte predĺženia.

Ilustračný obrázok k článku Východniarske derby vyrovnané: Rozhodlo až predĺženie
7

Košičania začali očakávaným tlakom, ale bol to domáci Paločko, ktorý sa ocitol v čistej gólovej šanci. Z bezprostrednej blízkosti však Habala neprekonal. Hostia sa po fauloch Murčeka a Hendersona dopracovali k dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, domácich podržal brankár Šúrek.

V 21. minúte po krídle utiekol obrane „kamzíkov“ Boltun, jeho blafák cestu do siete nenašiel. Oceliari udreli o tri munúty v presilovke, nechytateľným švihom spoza brániaceho hráča sa prezentoval Ladislav Nagy – 0:1. Vyrovnať mohol Dinda a po ňom Lichanec, ale s koncovkou si nepotykali. Košičania zahadzovali jednu šancu za druhou a keď prežili 46-sekundovú presilovku Popradu o dvoch hráčov, takmer z ničoho skóroval legionár Henderson. Jeho bekhend na začiatku 38. minúty prepadol cez Habala na bližšej žrdi – 1:1.

Domáci pokračovali v sympatickom bojovnom výkone i v tretej tretine. Ich snahu korunoval v 45. minúte Lichanec, keď dostal puk do siete po ideálnom odraze puku od zadného mantinelu. Poprad takmer pridal aj tretí gól, ale zakončenie Kuraliho zastavila konštrukcia bránky. Z následného protiútoku trestali hostia. Po Jankovičovej perfektnej prihrávke poslal puk pohodlne do prázdnej bránky Milý – 2:2. Keď po ďalšej biliardovej akcii zahodil nemožné Bicek, stretnutie išlo do predĺženia. O zisku extra bodu pre Košice rozhodol v 64. minúte dvojgólový hrdina Nagy.

HK Poprad – HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 38. Henderson (Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) – 24. Nagy, 49. Milý (Jankovič, Varga), 64. Nagy (Šedivý, Dudáš). Rozhodovali: Goga, Jonák – Gegáň, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1749 divákov.

Poprad: Šúrek – Ježek, Fabian, Suchý, Dinda, Bagin, Postnikov, Pokovič, Kurali – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Paločko – Murček, Lichanec, Štrauch
Košice: Habal – Jankovič, Deyl, Šmach, Matejka, Dudáš, Pavúk – Nagy, Suja, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Varga, Šedivý, Bartánus – Bartoš, Hruška, Klíma

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Dokázali sme ustáť presilovky súpera. V druhej časti zápasu sme zatlačili, dali sme druhý gól. Potom sme spravili hrúbku a inkasovali sme. Predĺženie sme hrali zatiaľ najlepšie zo všetkých, spravili sme v ňom minimum chýb. Mužom momentu bol Ladislav Nagy. Sme však šťastní i za bod. Chlapci bojovali za hranicou svojich možností. Ďakujem im za výkon.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V Poprade sme videli rušné a bojovné stretnutie. V prvej polovici zápasu sme boli aktívnejší my, v druhej zase domáci. Nás v závere stretnutia a predĺženia podržal brankár Habal. Zvíťazili sme vďaka usmerneniu puku Lacom Nagyom.“