Kultúra

Hviezdy Bollywoodu v Tatrách: ZÁBERY priamo z nakrúcania nového trháku

V okolí Sliezskeho domu vo Vysokých Tatrách v týchto dňoch natáčajú bollywoodsky film pod názvom Chehre/Tváre. Pozrite FOTO a VIDEO z nakrúcania.

Zdroj: TASR

Je to prvýkrát, čo si indická filmová produkcia vybrala na natáčanie Slovensko. Jeden z členov štábu, Poliak Maciej Zemojcin, uviedol, že pôvodne sa malo natáčať v okolí Zakopaného, napokon sa rozhodli pre Sliezsky dom.

Na Slovensku lacnejšie

Je to najlepšia lokalita, aby sa dali natočiť všetky potrebné zábery a zároveň je možné dostať sa tam vozidlom. V Indii sú síce hory, ale sú oveľa nedostupnejšie. Zároveň zohrali rolu aj financie, keďže natáčanie na Slovensku je lacnejšie, ako napríklad v Rakúsku,“ zdôvodnil Zemojcin.

Hlavným protagonistom snímky je Amitabh Bachchan, jedna z najväčších hviezd Bollywoodu, ktorému sa na Slovensku veľmi páči a váži si najmä pohostinnosť miestnych ľudí. „Slovensko je krásna krajina a určite sa sem plánujem ešte v budúcnosti vrátiť aj s rodinou a stráviť nejaký čas relaxovaním,“ uviedol.

Zaplavia Tatry indickí turisti?

Dej filmu je sústredený do zasneženej krajiny a to je dôvod, prečo sú filmári práve v Tatrách. Režisér snímky Rumi Jaffery spolu s ďalšími protagonistami potvrdil, že v regióne a aj v okolí samotného Sliezskeho domu majú všetko, čo na natáčanie potrebujú. „Ide o indicko-slovensko-poľskú produkciu, myslím, že môžeme očakávať, že keď sa ten film uvedie, do pár mesiacov sem prídu húfy indických turistov. V Indii sú totiž tri základné veci, ktoré ľudí veľmi ovplyvňujú, a to je kriket, čaj a kino,“ skonštatoval Zemojcin.

Bachchan objasnil, že hlavnými hrdinami deja sú seniori z právnických profesií, ktorí žijú v zasneženej krajine. „Každý deň sa stretávajú v jednom dome a hrajú sa na súdny proces, aby tie svoje profesie akoby udržali nažive. Neskôr sa k nim pridá jeden mladý človek, a čo sa potom stane, sa diváci dozvedia, keď si pozrú film,“ skonštatoval s úsmevom.

Parádna reklama pre Tatry

Dej filmu, ktorý by mali do indických i európskych kín uviesť v apríli budúceho roka, sa začína a zároveň aj končí zábermi zo slovenských veľhôr. „Sme radi, že tu máme takýchto prestížnych filmárov, pretože je to prvýkrát, čo táto indická produkcia natáča na Slovensku a nás teší, že si vybrali práve Vysoké Tatry. Myslím si, že je dosť pravdepodobné, že sa nám po zverejnení tohto filmu zvýši počet návštevníkov z Indie, pretože nielen oni, ale aj iní ľudia radi navštevujú lokality, kde sa natáčal nejaký úspešný film,“ zhodnotila riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Syrovátková. Mysteriózno_psycho­logický triler Chehre sa bude natáčať v Tatrách do 20. decembra.

Bollywoodsky filmový štáb v Tatrách: Dočkáme sa turistov z Indie?
8
Galéria
Zdroj: TASR

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM