Rôzne

Internetové zoznamky lákajú: Vyskúšala ich takmer polovica Slovákov

Moderné technológie pomáhajú v každodenných životoch takmer všetkých ľudí. Občas nás však zlákajú vyskúšať niečo nevšedné.

Ilustračný obrázok k článku Internetové zoznamky lákajú: Vyskúšala ich takmer polovica Slovákov
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Prostredníctvom internetu sa už niekedy pokúsilo zoznámiť alebo nadviazať romantický vzťah 49 percent slovenských používateľov internetu. Výsledky prináša výskum agentúry Nielsen Admosphere realizovaný na Slovensku a v Česku na samostatných vzorkách po 508 a 510 respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského a Českého národného panelu.

Zoznamovanie online nie je len záležitosťou najmladších vekových skupín, ktoré vyrástli v prostredí internetu. Výskum ukázal, že zo skupiny 15– až 34-ročných sa online už niekedy zoznámilo 57 percent Slovákov.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

Porovnateľne aktívni sú však v tejto činnosti aj opýtaní vo veku 35 až 44 rokov – vyskúšalo to 58 percent z nich. Zo skupiny nad 45 rokov sa už niekedy zoznámilo prostredníctvom internetu 30 percent respondentov.

Česi sa cez internet zoznamujú o niečo menej ako Slováci. Na otázku „Pokúsili ste sa už niekedy zoznámiť alebo nadviazať romantický vzťah prostredníctvom internetu?“ odpovedalo áno 49 percent Slovákov a 42 percent Čechov.

Foto: ilustračné

Vedeli ste o tom, že od februára môžete kartou platiť na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty? Viac sa dozviete vo videu.

Zoznámili ste sa s niekým cez zoznamku?

áno 58.4%
nie 41.6%
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie