Peter Handzuš Basketbal

Iskra doma nesklamala: Fanúšikov potešila výhrou nad Levicami

Po dobre rozohratom Slovenskom pohári sa Iskra do finálových bojov nedostala, keď v semifinále prehrala o jeden bod s budúcim víťazom pohára KB Košice.

Ilustračný obrázok k článku Iskra doma nesklamala: Fanúšikov potešila výhrou nad Levicami

Po krátkom čase ne regeneráciu si chceli basketbalisti Svitu napraviť chuť proti súperom z Levíc. A tak sa aj stalo. Sviťania začali od začiatku tlačiť na pílu a zaslúžene polčas vyhrali 54:36. „Myslím, že všetko, čo sme urobili v prvom polčase, bolo na vynikajúcej úrovni, s vynikajúcou agresivitou a energiou,“ povedal o úvodnom polčase tréner Iskry Svit Michal Madzin.

Iskra vo viacerých zápasoch nezachytila nástup do druhej polovice stretnutia. Podobne tomu bolo aj v zápase proti Leviciam. Tretia časť hry skončila nerozhodne 24:24. V záverečnej časti hry sa viac darilo hosťom, ktorým sa podarilo znížiť, našťastie pre Svit, len na konečných 92:84 z pohľadu domácich.

Iskra Svit – BK Levickí Patrioti 92:84 (28:16, 26:20, 24:24, 14:24)
Najviac bodov: Singletary 20, Janković 18, Avramović 15 – Djurić 18, Dokić 16, Summers 15