Rastislav Búgel Basketbal

Iskra už pozná súpera v malom finále!

V štvrtom zápase série o finále nedokázala Nitra udržať krok s Prievidzou a vypadáva do boja o bronz. Prvý zápas série odohrá Iskra na palubovke Nitry v piatok 13. apríla.

Nitrania nastúpili na domáci zápas s Prievidzou s vedomím, že musia uspieť. Sen o finále bol veľký, no súper predčil domáce mužstvo vo všetkých smeroch. Úvodná štvrtina stretnutia bola náramne vyrovnaná. Oba celky ukazovali kvalitný basketbal. Mierne navrch mali hráči Bemaca a prvú štvrtinu vyhrali za stavu 20:16. Nikto v hľadisku ešte netušil, že toto bola posledná časť hry, ktorú vyhrali domáci hráči.

Urbanovi zverenci chceli ukázať viac ako mohli. Do súpera sa snažili udierať z každej strany, no ten zmobilizoval svoje sily a jeho legionári ukázali, prečo sú v tomto tíme. V priebehu druhej časti duelu sa šťastie nakláňalo na stranu hostí. Za hlasného povzbudzovania hosťujúcimi fanúšikmi sa Prievidza dostávala do vedenia a po polčase vyhrávala dvanásť bodovým rozdielom (31:43).

Po výmene strán sa hra domáceho tímu nezlepšovala. Práve naopak, hostia chytili opraty do svojich rúk a nezdalo sa, že by ich ešte chceli pustiť. Prievidza si postupne vypracovala vysoký náskok (18 bodov), no basketbalisti spod Zobora ešte zabojovali. Posledné minúty tretej štvrtiny patrili domácemu mužstvu (54:65).

Do poslednej časti Nitra nastúpila štýlom buď – alebo. Domáca lavička nemala čo stratiť a Nitra postupne začínala odznova. Na zvrat stretnutia však už bolo príliš neskoro. Zverenci trénera Urbana postupne dotiahli súpera na rozdiel 5 bodov, no s ubúdajúcimi silami to bol maximum, čo mohli dosiahnuť. Súper Nitru v posledných minútach rozvalcoval a za stavu 74:78 si odnáša Prievidza finálovú miestenku.

Iskra už pozná súpera v malom finále!
1
Galéria
nitra_prievidza
50
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM