Juniori v domácich zápasoch na výbornú. Do Bystrice s postupovým mečbalom

Juiori HK ŠKP Poprad majú za sebou štyri zápasy štvrťfinále Extraligy juniorov, po ktorých vládne v kabíne spokojnosť.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Juniori v domácich zápasoch na výbornú. Do Bystrice s postupovým mečbalom
Foto: Peter Handzuš

Mladí popradskí hokejisti dokázali vyhrať cez víkend 24.-25.2. jeden zápas v Banskej Bystrici. Obidva stretnutia tam skončili tesným výsledkom (2:1 a 2:3). Na domácom ľade 28.2. a 1.3. chceli Popradčania predviesť čo najlepší výkon. To sa im aj podarilo a v dvoch rozdielnych zápasoch, typických pre playoff, nad Banskou Bystricou vyhrali.

Popradčania majú v rukách postupový mečbal. Štvrťfinále Extraligy juniorov sa tento rok hrá na štyri víťazné zápasy a Banská Bystrica doma určite nebude odvzdaným tímom a sériu bude chcieť udržať čo najdlhšie. Možná sedemzápasová séria dokáže preveriť fyzickú ale aj psychickú odolnosť mužstva. “Neboli to nejaké veľmi pekné zápasy. Bolo tam vidieť veľké nasadenie, obrovské emócie. Jednoducho sme urobili ďalšie dva kroky k tomu, aby sme sa mohli tešiť na ďalšie kolo playoff. Ja ale tvrdím jednu vec. Nie je koniec. Ten posledný krok býva najťažší. Teraz si musíme oddýchnuť a pripraviť sa na ďaľší zápas, ktorý bude v nedeľu v Banskej Bystrici,” povedal po domácom dvojzápase tréner HK ŠKP Poprad Ľubomír Pichoňský.

Foto: Peter Handzuš

Rešpekt a pokora

Práca so športovou mládežou je iná, ako práca s profesionálmi v áčku. Od malých detí až po juniorov sa tréneri nesnažia len o rozvoj športových schopností a telentu svojich zverencov, ale formujú aj ich charakter a prístup k životu ako takému. Na dverách šatne popradských juniorov je plagát so slovami Rešpekt a Pokora. “Dnešná doba sa veľmi zmenila. Treba chlapcov učiť tomu, aby si vážili seba samých, aby si vážili súpera aj kolegov v kabíne. Musia sa naučiť mať rešpekt voči ostatným. Ak niečo robím a začnem veci zlepšovať od seba, tak ovplyvním okolie,” povedal na margo nápisu na dverách kabíny tréner Pichoňský.

Výsledky štvrťfinále Extraligy juniorov:

1.kolo HC ‘05 Banská Bystrica – HK ŠKP Poprad 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: Hunčík, Šebest – Martančík

2.kolo HC ‘05 Banská Bystrica – HK ŠKP Poprad 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: Zubek 2 – Vašaš 2, Martančík

3.kolo HK ŠKP Poprad – HC ‘05 Banská Bystrica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: Bjalončík, Vašaš, Miškovec

4.kolo HK ŠKP Poprad – HC ‘05 Banská Bystrica 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Góly: Miškovec, Leško, Vašaš 2, Martančík – Rybár 2, Šebest

5. kolo – nedeľa 4.3.2018 11:30 v Banskej Bystrici

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame