Ilustračný obrázok k článku Kam s deťmi v Poprade? Najlepšie ihriská podľa hodnotení na Google
35
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský

Kam s deťmi v Poprade? Najlepšie ihriská podľa hodnotení na Google

Popradčania vo veľkom využívajú mestské ihriská, ktoré sú určené pre tých najmenších. Vybrali sme tie, ktoré od vás dostali najvyššie hodnotenia.

Pavol Hrabovský Rôzne
Pavol Hrabovský Rôzne

Kam s deťmi v Poprade? Najlepšie ihriská podľa hodnotení na Google

Popradčania vo veľkom využívajú mestské ihriská, ktoré sú určené pre tých najmenších. Vybrali sme tie, ktoré od vás dostali najvyššie hodnotenia.

Ilustračný obrázok k článku Kam s deťmi v Poprade? Najlepšie ihriská podľa hodnotení na Google
35
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský

Mesto Poprad sa môže chváliť rôznymi športoviskami, plochami a detskými ihriskami. Práve na detské ihriská sme sa rozhodli zamerať. Vybrali sme tie, ktoré dostali hodnotenie od samotných Popradčanov. Podmienka bola len jedna, a to aby hodnotenie bolo zostavené z viac ako desiatich Google recenzií, ktoré sú voľne prístupné na spomínanom vyhľadávači.

Detské ihrisko Letná

Letná, 68 recenzií

Ihrisko na Letnej prešlo pred dvoma rokmi značnou rekonštrukciou. Neďaleko od neho dokonca vyrástlo aj najnovšie ihrisko v Poprade, o ktorom sme vás informovali v predchádzajúcom článku. Nič to však nemení na tom, že práve toto ihrisko je najviac oceňované na sídlisku Juh III. „Krásne ihrisko na sídlisku plné detí,“ konštatuje v recenzií Marián.

Dominantu ihriska tvorí veľký preliezkový hrad. Nájdeme tu aj lanové preliezky, hojdačky a pieskovisko. Neďaleko sa nachádza betónová plocha s bránkami a trialová dráha.

Recenzentka Adri vyzdvihuje estetickú stránku ihriska: „Má moderný drevený dizajn, je nápadité,“ konštatuje a ďalej dodáva: „Deťom sa ich herný priestor veľmi páči, o čom svedčí aj hojný počet hrajúcich sa drobcov.“ Celkovo je ihrisko ideálnym miestom pre rodiny s väčšími deťmi.

Google hodnotenie: 4,0 hviezdičiek

Detské ihrisko Kamélia

Levočská, 15 recenzií

V blízkosti centra mesta nájdeme hneď niekoľko ihrísk. Ani jedno však nemá hodnotenie ako ihrisko Kamélia. To nájdeme na konci námestia, obkolesené bytovkami. Je to ideálne miesto kam prísť s deťmi, pokiaľ sa nachádzate v centre. „Rôznorodé ihrisko aj pre menšie deti. Určite sa tu ešte prídeme zahrať,“ píše po pozitívnej skúsenosti pán Jaroslav.

Ihrisko disponuje rôznorodými lanovými preliezkami. Rovnako tu nájdeme aj hojdačky, šmýkačku a detské pieskovisko s kolotočom.

Nechýbajú ani lavičky a trávnatá plocha, na ktorej si môžete zahrať rôzne loptové hry. V centre mesta sa môžete vás poteší zmrzlina a viaceré kaviarne.

Google hodnotenie: 4,3 hviezdičky

Detské ihrisko Tomášikova

Tomášikova, 25 recenzií

Ihrisko na Tomášikovej ulici patrí k jedným z najzaujímavejších ihrísk v Poprade. Od miestnych obyvateľov si vyslúžilo 25 pozitívnych recenzií. „Celkom fajn ihrisko najmä pre väčšie detičky, ale zabavia sa aj menšie,“ konštatuje Popradčanka Linda. Pozitívnu recenziu si vyslúžilo aj od recenzenta Matúša: Super ihrisko. Čisté a upravené. V minulosti prešlo ihrisko rekonštrukciou a dostalo sa do podoby, v ktorej ho poznáme dnes.

Okrem multifunkčného preliezkového hradu s dvomi šmykľavkami, tu nájdeme aj lezeckú stenu, lanové preliezky, hojdačky a rôzne zvieracie postavičky. Unikátom je však bežecký kruh, v ktorého strede je samotné ihrisko.

Ihrisko je tak ideálne pre športovo založených rodičov s menšími deťmi. V jeho vnútri nájdeme aj množstvo lavičiek vhodných na oddych a odloženie vecí. Nechýba ani menšia trávnatá plocha.

Google hodnotenie: 4,4 hviezdičky

Detské ihrisko Poprad-Veľká

Na letisko, 28 recenzií

Aj mestská časť Veľká sa môže pochváliť ihriskom pre celú rodinu. Ide o drevené ihrisko, ktoré je zaujímavým miestom pre malých aj veľkých. „Veľmi pekne spravené ihrisko s kúskom prírody, ideálne pre rodinky s deťmi. Je tam z každého rožku trosku, takže si každé diéta nájde to svoje,“ napísala v recenzii Popradčanka Slávka.

Ak hľadáte miesto pre celú rodinu, toto je ihrisko pre vás. Nájdeme tu množstvo lavičiek, altánok a dokonca aj búdku na zapožičanie kníh. Deťom spríjemní pobyt množstvo lanových preliezok, šmýkačiek, tabuľa a drevený domček.

Park, v ktorom sa ihrisko nachádza, poskytuje príjemnú kulisu a je ideálnym miestom pre najmenšie deti. Čerstvé mamičky si určite prídu na svoje, a to vďaka pokoju a príjemnému prostrediu, ktoré park ponúka.

Google hodnotenie: 4,5 hviezdičiek

Ihrisko Žihadielko

Bajkalská, 71 recenzií

Ihrisko Žihadielko patrí medzi najnovšie ihriská v meste. V Poprade vyrástlo vďaka súťaži, v ktorej vyhrali Popradčania, prostredníctvom on-line hlasovania. Okamžite sa stalo jedným z najobľúbenejších ihrísk v meste. Svedčí o tom 71 recenzií, ktoré sú v značnom počte pozitívne. „Farebný svet uprostred sídliska, vyblázniť sa môžu aj malé deti aj väčšie,“ píše Štefan. Obľube sa však teší hlavne u detí, o čom svedčí aj komentár pána Branislava: „Pekné detské ihrisko, nemohol som odtiaľ deti dostať“

Na ihrisku nájdeme šmykľavky, hojdačky, kolotoč a pieskovisko. Nechýbajú ani rôzne preliezky a lezecká stena. V okolí ihriska sa nachádzajú lavičky, ideálne na oddych pre rodičov. Vynikajúcim prvkom je aj stojan na bicykle.

Menším mínusom z pohľadu Popradčanov je povrch ihriska. Ten je tvorený riečnym štrkom, ktorý nie je každému po chuti. Svoje o tom vie aj pán Rastislav: „Ihrisko vhodné skôr pre menšie deti. Nevýhodou je malé pieskovisko a zlý podklad na ihrisku. Nepremytý riečny štrk, deti sú celé špinavé a zaprášené. Treba sa na to pripraviť.“

Google hodnotenie: 4,5 hviezdičiek

Ihriská v meste nie sú len pre deti. Do nášho rebríčka sa dostalo aj také, ktoré je určené aj dospelým:

Workout ihrisko

Ľudvíka Svobodu, 61 recenzií

Mesto Poprad myslí aj na dospelých, pre ktorých vzniklo na ulici Ľudvíka Svobodu plnohodnotné workoutové ihrisko. Zo 61 recenzií je drvivá väčšina pozitívna, čo sa odrazilo aj na konečnom hodnotení. „Je to super miesto da sa tam zacvičiť posilňovať a zaskákať parcour,“ uvádza Popradčan Sebastián. Dopĺňa ho recenzent René: „Úžasné miesto odporúčam navštíviť“

Cvičiaci majú k dispozícií mnohé hrazdy, lavičku na posilňovanie brušného svalstva, obruče na rúčkovanie a mnoho ďalších cvičebných vychytávok.

O obľúbenosti tohto miesta svedčí aj fakt, že je dostatočne vyťažené, predovšetkým v poobedňajších a večerných hodinách. V blízkosti ihriska nájdeme aj cyklistický chodník.

Google hodnotenie: 4,6 hviezdičiek

Aké je vaše najobľúbenejšie ihrisko? Podeľte sa s nami v komentároch.

Ako to vyzerá na popradských ihriskách? To si môžete pozrieť v priloženej galérií.

Nenechajte si ujsť dianie z celého Slovenska na portáli Dnes24.sk

Najlepšie hodnotené ihriská v Poprade pre malých aj veľkých
35
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín