Kamzíci do tretice prehrali s Košičanmi v nájazdoch

HK Poprad - HC Košice 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1) Góly: 26. Lapšanský, 30. Kuľha, 41. Kroták - 14. Dravecký, 32. Bartoš, 46. Fabuš, rozhodujúci nájazd: Miklík. Rozhodcovia: Baluška - Gajan, Horínek, vylúčení: 4:4, navyše: Kasík (Pop

V šlágri kola sa v úvode duelu začalo opatrnejšie a brankári na oboch stranách nemali veľa práce. Popradčania pritvrdili, dohrávali súboje a hosťom nedovolili v pokoji rozohrať puk. „Oceliari“ sa do dobrých príležitostí dostali až v polovici stretnutia počas svojej druhej presilovky, no šance Kristeka a Draveckého zostali nevyužité. V 14. minúte vybojoval za bránkou domácich puk Gron, poslal ho na hokejku Bartoša, ten ho posunul Draveckému, ktorý bez väčších problémov otvoril skóre stretnutia – 0:1. „Kamzíci“ zvýšili úsilie smerom dopredu, ale tri minúty pred koncom prvej tretiny nevyzrel na Hudáčka Lapšanský a v závere neprepasíroval puk za jeho chrbát ani Kmiť. Ten istý hráč preveril pozornosť hosťujúceho gólmana na začiatku druhého dejstva, avšak ten si s jeho strelou na dvakrát poradil. Oba tímy zlepšili korčuľovanie a čoraz viac sa tlačili do zakončenia. Na radosť domáceho publika sa v 26. minúte presadil po peknej prihrávke Krotáka Lapšanský a zrovnal stav stretnutia – 1:1. Poprad pokračoval v útočnej aktivite a o štyri minúty neskôr už viedol po prvý raz v stretnutí. Svitana šikovne prenechal puk Kuľhovi, ktorý pohotovou strelou upravil na 2:1 pre domáci tím. Hostia sa nenechali zaskočiť a už po necelých dvoch minútach vyrovnal Bartoš, keď zužitkoval časovanú prihrávku Grona – 2:2. Vstup do záverečnej časti zvládli lepšie domáci, ktorí sa po 58 sekundách opäť dostali do jednogólového vedenia. Kmiť našiel pred bránkou Krotáka a ten vymietol pravý horný roh Hudáčkovej bránky. „Kamzíkov“ gól naštartoval a štvrtý gól mal o necelé tri minúty na hokejke Lapšanský, no brankár hostí sa prezentoval istým zákrokom. Zapršalo však na opačnej strane a na 3:3 vyrovnal Fabuš, ktorý v páde dostal puk do popradskej siete. V ďalšom priebehu sa tempo hry znížilo, obidve mužstvá viac mysleli na obranu a vyrážali do brejkov, ale bez gólového zakončenia. Na rad prišlo predĺženie, v ktorom gól nepadol a všetko sa rozhodlo v samostatných nájazdoch. V nich rozhodol hosťujúci Miklík v druhej sérii. Okrem neho premenili svoje nájazdy Bartoš, Kristek z Košíc a Svitana z Popradu.