Martin Sýkora Hokej

Kamzíci sa so starým rokom rozlúčili víťazstvom: Poprad tesne vyhral vo Zvolene

Popradskí hokejisti zaznamenali v poslednom kole tohto kalendárneho roka víťazstvo na horúcom zvolenskom ľade. Rozlúčili sa tak s rokom 2016 trojbodovým zásahom.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci sa so starým rokom rozlúčili víťazstvom: Poprad tesne vyhral vo Zvolene

Domáci nezachytili úvod stretnutia. Inkasovali najprv v tretej minúte po vyhratom buly Mlynaroviča, keď strieľal spoza kruhu Bagin a tečovaný puk skončil za Šimkom. O necelú minútu a pol bolo 0:2, tentoraz spoza kruhu napriahol Suchý, puk prepadol za gólmana HKM a Kroták mal pred sebou prázdnu bránku, s čím si poľahky poradil. Mohlo byť aj horšie pre Zvolen, ak by Matej Paločko v šiestej minúte uspel voľný z ľavej strany. Hráči spod Pustého hradu v špeciálnych rytierskych dresoch mohli znížiť v dvoch presilovkách v rade, ale najväčšie šance spálili Novákovci, najprv Milan a po ňom i Lukáš. Až v pätnástej minúte sa skóre menilo. Najprv sa nepresadil nepokrytý Popradčan Zagrapan a o pár sekúnd nasledovala odpoveď na opačnej strane. Parádne totiž vystrelil od modrej D. Krejčí a zariadil stav 1:2. Tesne pred prestávkou sa ocitol zoči – voči Šúrekovi P. Zuzin, ale faulovaný ho neprekonal.

V strednom dejstve mali herne navrch Stašovci, ale šance si vytvorili obe mužstvá. Najprv sa nepresadil hosťujúci Troliga, po ňom domáci Zuzin. V polovici duelu nevyrovnal z dobrej pozície voľný L. Jurík. Peknú individuálnu akciu predviedol v presilovke skúsený ‚kamzík‘ Kroták, Šimko bol tentoraz proti. V početnej výhode mali príležitosť aj ‚bryndziari‘, pri ľavej žrdi sa nepresadil znovu Peter Zuzin. Diváci v tejto časti zápasu gól nevideli, blízko mal k nemu ešte v presilovke Bagin, no mieril iba do brankára Zvolena.

V tretej tretine bol sprvu lepší Poprad. Najprv sa neujal teč Guľajeva, v presilovke potom mieril vedľa odkrytej bránky Matúš Paločko, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v následnej početnej výhode o dvoch hráčov predviedol parádnu strelu z pravého kruhu Kroták. Domáci museli zapnúť na vyššie obrátky a podarilo sa. Po prihrávke Hraška sa utešenou koncovkou švihom prezentoval Majdan a znížil na 2:3. Hostia zostávajúce minúty odolávali tlaku súpera, najväčšiu šancu nevyužil Klhůfek a gólman Šúrek nekapituloval ani pri zvolenskej hre bez brankára v šestici.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 15. D. Krejčí (L. Novák, Puliš), 49. Majdan (Hraško) – 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý). Rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1398 divákov

Zvolen: Šimko – M. Novák, D. Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, Dubeň, Hataš, Habšuda – L. Novák, Puliš, P. Zuzin – Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Šišovský, Síkela, Žilka – Tatár, Jakubík, P. Marcinek
Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, Ježek, Bagin, Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – Vašaš, Murček, D. Bondra – Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch

Milan Staš, tréner Zvolena: „Hneď v úvode prišla ľadová sprcha v podobe dvoch inkasovaných gólov. Po dohovore sme konečne začali hrať, ale súper dobre bránil stredné pásmo a ťažko sme sa dostávali do útoku. Dostali sme síce súpera v ďalšom priebnehu pod tlak, ale niekedy sme vypadávali, a to hlavne v oslabeniach. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku, no nepomohla ani power-play, či predtým pekné kombinácie a šance. Musíme si uvedomiť, že hokej sa hrá 60 a nie iba 50 minút.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Začali sme veľmi dobre, organizovane, dali pritom aj dva góly a súpera sme v prvej tretine skoro do ničoho nepustili. Potom to bol skôr opatrný hokej. Keď sme sa však dostali na 3:1, tak sme inkasovali lacný gól a zbytočne zdramatizovali zápas. Záver sme i so šťastím ustáli. Pre nás je dôležité, že sme získali tri body, ktoré veľmi potrebujeme do tabuľky.“

Arné Kroták, autor dvoch gólov Popradu: „Pekný záver roka máme. Išli sme do Zvolena s malou dušičkou, no prezentovali sme sa sebavedomo. Predviedli sme dobrý vstup do zápasu a vyhrávali 2:0. Poctivým výkonom na čele s brankárom sme to napokon dotiahli do víťazného konca. Rozhodlo najmä to, že sme mali dobrý úvod, v ktorom sme dali dva góly. Dobré mužstvo musí využiť presilovku o dvoch hráčov, čo sa nám tiež podarilo, preto si vezieme tri body.“