Kamzíci vkročili do predkola prehrou: Nitra rozhodla gólom v závere

Predkolo play-off má za sebou prvý zápas. Na popradský ľad pricestovali hráči Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci vkročili do predkola prehrou: Nitra rozhodla gólom v závere
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v prvom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 2:1. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0.

Hostia rozhodli o triumfe necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa po samostatnom úniku presadil Jake Elmer.

Druhý zápas je na programe vo štvrtok 9. marca o 18.00 h opäť v Poprade.

Prečítajte si tiež

Prvý zápas predkola play off Tipos extraligy:

HK Poprad – HK Nitra 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Mlynarovič (Betker, Špirko) – 9. Leščenko (z tr. strieľania), 58. Elmer (Solenský). Rozhodovali: Štefík, Baluška – Durmis, Synek, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Razgals 5 min+DKZ za seknutie – Gajdoš 5 min za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1449 divákov.

Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Brincko, Meliško, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Petráš, Bubela, Peresunko – Kundrik, Špirko, Kukuča – Sokoli

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Solenský – Čederle, Buncis, Leščenko

• stav série: 0:1

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.