Kamzíkom zápas vôbec nevyšiel: Poprad zložili tri zvolenské góly za 126 sekúnd

Poprad vo Zvolene veľa vody nenamútil. Domáci rozhodli v druhej tretine, kedy strelili štyri góly. Popradčanom nepomohlo ani striedanie brankárov v 31. minúte.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíkom zápas vôbec nevyšiel: Poprad zložili tri zvolenské góly za 126 sekúnd

Domácich dobre naladilo predchádzajúce víťazstvo na banskobystrickom lade, proti Popradu sa však ťažšie rozbiehali. Už v 45. sekunde prestrelil v šanci Rudolf Huna a zdvihol varovný prst. Až postupne sa prejavila sila Zvolenčanov v ofenzíve, v 9. minúte nepremenil trestné strieľanie Mráz a v 11. minúte už po šikovných kľučkách Semorád pomedzi nohy Kostúra otvoril skóre. V 15. minúte domáci zaspali, Rapáč vyrovnal a v druhej tretine sa začínalo odznova. Skvelých 126 sekúnd zažili domáci medzi 29. až 31. minútou. Strelili tri góly a vyhnali bezradného Kostúra z bránky. Ani Svoboda však dlho čisté konto neudržal a Brabenec ho v 38. minúte zaskočil presným bekhendom, keď sa puk len dokotúľal do bránky. Hostí žŕdka Rudolfa Hunu a následná šanca Krotáka v 39. minúte nemohli uspokojiť a pred treťou tretinou mali len jednu starosť, ako neinkasovať ešte väčší gólový prídel. Popradčanom nedopriala hneď v úvode presilovka, v 43. min neprekonal Huna zblízka Baroša, a tak udreli domáci. Svoboda pustil v 45. minúte pomerne lacnú strelu Krejčího z uhla od mantinelu a aj tento moment potvrdil, že ak sa darí, tak gól padne aj zo všedných situácií. Zvolenčanov priebežný stav nasýtil a hladké víťazstvo si dlho kontrolovali. Jedine raz zlyhali, keď v 59. min neustrážili prienik Štraucha.

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Pre nás bol začiatok zápasu veľmi ťažký a súper sa pred našu bránku častejšie dostával. Po troch rýchlych góloch v druhej tretine nám to neustále padalo ďalej a boli sem už lepším tímom.“

Pavol Paukovček, tréner Popradu: „Tridsať minút sme boli lepší, no nepremenili sme viacero šancí. Nasledovalo vylúčenie, vzápätí tri inkasované góly a z tohto sme sa už nevedeli spamätať.“

HKM Zvolen – HK Poprad 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Góly: 11. a 29. Semorád, 30. Misenev, 31. Škvaridlo, 38. Brabenec, 45. Krejčí – 15. R. Rapáč, 59. Štrauch.
Rozhodcovia Jonák, Jura – Bogdaň, M. Smrek, vylúčení 4:2, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 935 divákov.

HKM Zvolen: Baroš – Popovič, Juraško, Krejčí, Andersons, Bagin, Habšuda, F. Fekiač, Howden – Semorád, Brabenec, J. Jurík – Obdržálek, Klíma, Škvaridlo – Klhůfek, Mráz, Žilka – Ďaloga, V. Fekiač, Misenev
HK Poprad: Kostúr (31. Svoboda) – Suchý, Gáborčík, Dinda, Fabián, Malina, Kasík, Pitka – R. Rapáč, Paukovček, Hvila – Kroták, Rusnák, Rud. Huna – Štrauch, Bajaruns, B. Rapáč – Török, Toma, Števuliak