Krimi

Keď zbadal policajtov, dupol na plyn: Popradčan skončil v policajnej cele

Zbesilým útekom pred policajnou hliadkou si mladý vodič vyrobil problém. Muži zákona ho totiž dolapili a ukázalo sa, že mal čo skrývať.

Ilustračný obrázok k článku Keď zbadal policajtov, dupol na plyn: Popradčan skončil v policajnej cele
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia v Poprade obvinila 30-ročného miestneho muža z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Vodič sa v pondelok (21. 12.) snažil uniknúť policajnej hliadke, ktorá napokon zistila, že muž jazdil napriek zákazu viesť motorové vozidlo. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podľa slov hovorkyne vodič viedol v pondelok krátko po 13.00 hod. osobné motorové vozidlo po Uherovej ulici v Poprade. Na zastavenie políciou nereagoval a jazdu prudko zrýchlil. Policajná hliadka ho nakoniec zastavila.

„Lustráciou bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia, ako aj skutočnosť, že jazdil aj napriek tomu, že mu bol súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na dobu 30 mesiacov. Súdom stanovená doba ešte neuplynula,“ uviedla Ligdayová.

Ako dodala, vodiča polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby na Okresnú prokuratúru Poprad.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Krimi správy z regiónu

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM