Správy

Dočasný most cez rieku Poprad: Pôvodný termín nestihli, tu je nový

Dočasný most v Kežmarku cez rieku Poprad mal byť hotový 15. marca. Čo zdržalo stavbu?

Ilustračný obrázok k článku Dočasný most cez rieku Poprad: Pôvodný termín nestihli, tu je nový
7
Galéria
Zdroj: TASR

Dočasný most v Kežmarku cez rieku Poprad by mal byť hotový v priebehu budúceho týždňa, do prevádzky ho uvedú najneskôr do 31. marca.

Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. S prácami sa začalo pred mesiacom, dôvodom je havarijný stav mostného objektu na ceste I/66.

Ukončenie prác na dočasnom moste bolo pôvodne plánované do 15. marca. „Dôvod spomalenia je zvýšená hladina rieky pri zakladaní stredovej dočasnej opory, porucha vodovodu pod parkoviskom Lidl a nemožnosť zakladania ľavobrežnej opory,“ vysvetlila hovorkyňa.

Doprava je podľa Karelovej pokojná a plynulá, boli zrušené obchádzky cez Vysoké Tatry a stále trvajú obchádzkové trasy pre tranzit od Starej Ľubovne cez Prešov. Tie budú zrušené prevádzkovaním provizórneho premostenia.

Predbežné náklady na projekty obchádzok, projektovú dokumentáciu provizórneho mosta, statický prepočet, realizáciu cestnej časti, napojenie mosta, prekládky inžinierskych sietí a na dopravné značenie sú na úrovni približne 400.000 eur,“ uviedla Karelová.

Po realizácii provizórneho mosta a jeho skúškach bude doprava presmerovaná tak, že na dočasnom moste bude jednosmerná premávka pre všetky vozidlá v smere Spišská Belá – Poprad. „Na existujúcom moste bude jednosmerná premávka pre všetky vozidlá v smere Poprad – Spišská Belá,“ doplnila hovorkyňa s tým, že tento stav bude trvať až do začatia rekonštrukcie existujúceho mosta, keď bude mostný objekt pre dopravu úplne uzatvorený.

Vyriešenie obchádzky počas rekonštrukcie bude súčasťou projektovej dokumentácie, ktorá by mala byť vyhotovená do piatich mesiacov. Podľa Karelovej sa s obnovou problémového mosta začne na budúci rok.

Stavba dočasného mostu v Kežmarku: Robotníci pracujú v rúškach
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM