Správy

Práce v Kežmarku konečne začali: Takto bude fungovať dočasné premostenie, FOTO a VIDEO

V Kežmarku sa v týchto dňoch začalo s výstavbou dočasného premostenia cez rieku Poprad. Čítajte, ak to celé bude fungovať.

Zdroj: TASR

Tá súvisí s havarijným stavom mostného objektu na ceste I/66, pre ktorý je v Prešovskom kraji vyhlásená mimoriadna situácia. „V súčasnosti prebiehajú práce na zriadení opôr provizórneho premostenia na brehoch toku a na prístupovej komunikácii,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Lucia Karelová.

Dodala, že následne sa začne s montážou oceľovej konštrukcie mosta a jej postupným vysúvaním na druhú stranu toku. SSC zatiaľ nekonkretizovala, kedy bude provizórny most uvedený do prevádzky, ani náklady, ktoré boli potrebné na jeho výstavbu. Dočasná konštrukcia je situovaná vľavo od existujúceho mosta v smere z Popradu.

Po realizácii provizórneho mosta a jeho skúškach bude doprava presmerovaná tak, že na dočasnom moste bude jednosmerná premávka pre všetky vozidlá v smere Spišská Belá – Poprad. „Na existujúcom moste bude jednosmerná premávka pre všetky vozidlá v smere Poprad – Spišská Belá,“ doplnila hovorkyňa s tým, že tento stav bude trvať až do začatia rekonštrukcie existujúceho mosta, keď bude mostný objekt pre dopravu úplne uzatvorený.

Vyriešenie obchádzky počas rekonštrukcie bude súčasťou projektovej dokumentácie, ktorá by mala byť vyhotovená do piatich mesiacov. Podľa Karelovej sa s obnovou problémového mosta začne najskôr v roku 2021.

FOTO: Začiatok prác na dočasnom premostení rieky Poprad v Kežmarku
6
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie