Martin Sýkora Správy

Kežmarok sa dočkal: Brány zimného štadióna sú od soboty otvorené!

Kežmarčania môžu mať minimálne jeden dôvod na radosť. Je ním fakt, že od uplynulého víkendu sa v tomto meste opäť korčuľuje a hrá hokej. Radnica má so stánkom veľké plány.

Ilustračný obrázok k článku Kežmarok sa dočkal: Brány zimného štadióna sú od soboty otvorené!
60
Galéria

Prvý zábrus, nová budúcnosť

Konečne sa to podarilo. Po ôsmich rokoch sme otvorili brány kežmarskej arény, ktorá je kompletne zrekonštruovaná. V budúcnosti z nej má byť multifunkčná hala. „Prebehla prvá fáza rekonštrukcie štadióna, ktorá ponúka hokejistom možnosť organizovania zápasov. Okrem toho sa tu bude pravidelne konať aj verejné korčuľovanie. V druhej etape sa zo štadióna stane kultúrny stánok,“ uviedla hovorkyňa mesta Kežmarok Zuzana Šlosárová.

„Doterajšia investícia na znovuobnovenie športoviska, spolu s navýšením na dobudovanie šatní pre hráčov a rozhodcov, predstavuje sumu 4,262 milióna eur,“ dodala Šlosárová.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Do Kežmarku hokej patrí

Ruina pôvodného stánku sa začala rekonštruovať 4. septembra minulého roku. Dotáciu 1 milión eur získalo mesto od vlády Slovenskej republiky a v rámci verejnej zbierky sa na jeho opravu vyzbieralo 2-tisíc eur. Štadión slávnostne otvorili v sobotu (13.10.) zápasom medzi Kežmarok a Rimavskou Sobotou. Veľkou rybou v kežmarskom hokejovom tíme je popradský legendárny útočník Arne Kroták. „Veľmi sa z toho tešíme, pretože je to pre Kežmarčanov veľký zážitok. Arne bude určite posilou a oporou celého tímu,“ vysvetlila hovorkyňa s tým, že v Kežmarku bude štadión využívať aj mládež. Detská prípravka sa totiž pripravuje už dva roky. Zámerom radnice je vytvorenie multifunkčnej nízkoenergetickej haly s parametrami ľadovej plochy pre medzinárodné súťaže. „Predbežný finančný odhad celkovej prestavby je vo výške 7,4 mil. eur a je rozdelená na dve etapy,“ uzavrela hovorkyňa.

Foto: Peter Handzuš
Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie