Po komplexnej rekonštrukcii znovuotvorili ulicu Trhovište v Kežmarku!

Obyvatelia Kežmarku majú dôvod na radosť. Ulicu Trhovište, ktorá bola uzatvorená od polovice júla, otvorili vo štvrtok (11. 10.) skôr, ako sa predpokladalo.

Martin Sýkora

Rekonštrukciu ulice za približne 215.000 eur s DPH stihli dokončiť o necelý týždeň skôr, ako bolo plánované. Ako informovalo komunikačné oddelenie Mestského úradu Kežmarok, komplexná rekonštrukcia bola zameraná na obnovu celej konštrukcie vozovky, realizáciu dažďovej kanalizácie, obnovu chodníkov a úpravu verejného osvetlenia. „Podtatranská vodárenská spoločnosť v tejto časti realizovala aj výmenu vodovodu a mesto vyzvalo obyvateľov ulice, aby prehodnotili stav svojich vodovodných, prípadne kanalizačných prípojok a v čase rekonštrukcie vymenili staré vedenia,“ uviedlo oddelenie s tým, že tieto práce spoločnosť dokončila v septembri, pričom nové rozvody realizovali aj na ulici Priekopa.

„Zokruhovaním vodovodu sa v tejto lokalite vylepšili podmienky v zásobovaní pitnou vodou,“ doplnilo oddelenie.

Po odstránení starého asfaltového koberca plynári skontrolovali aj stav plynového potrubia. V uplynulom mesiaci tam ukončili dažďovú kanalizáciu a realizovali výmeny obrubníkov. Koncom neho tiež vykonali skúšku únosnosti podkladových konštrukčných vrstiev cesty po ich zhutnení. „Následne sa zrealizovalo vydláždenie chodníkov a na záver komunikácia dostala nový asfaltový koberec,“ priblížilo oddelenie s tým, že termín dopravnej uzávery ulice Trhovište, o ktorej vodičov informovali, bol povolený do 15. októbra. Premávku po tejto komunikácii znovu spustia vo štvrtok.

Zdroj: TASR