Monika Gécziová Kultúra

Kino pod holým nebom: Kinematograf opäť láka do centra Popradu skvelými filmami

Päť zaujímavých slovenských a českých filmov premietne obľúbený kinematograf. Ten po roku opäť prichádza na popradské námestie, kde si môžete vychutnať parádnu atmosféru priamo pod holým nebom.

Ilustračný obrázok k článku Kino pod holým nebom: Kinematograf opäť láka do centra Popradu skvelými filmami
Zdroj: TASR

Všetci milovníci kvalitných filmov a atmosféry kina pod holým nebom sa majú na čo tešiť. Po roku do nášho mesta opäť prichádza pojazdný a obľúbený Bažant Kinematograf. Ten priamo na Nám. sv. Egídia v dňoch 19. – 23. júla ponúkne päť slovenských a českých filmov so začiatkom premietania od 21:30.

19.7. – Teroristka

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová

20.7. – Hastrman

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

21.7. Ženy v behu

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

22.7. – Trabantom tam a zase späť

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší  a technicky dokonalejší.

Dôverný nepriateľ

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

foto: ilustračné

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM