Martin Károly Správy

Kontroverzný bod vianočného jarmoku s prívlastkom EKO: Popradská radnica vysvetľuje

Popradská radnica sa pýši, že tohtoročný vianočný jarmok bude prvýkrát ekologický. Jeden z bodov programu sa však niektorým z Popradčanov nepozdával. Radnica to vysvetľuje takto.

Ilustračný obrázok k článku Kontroverzný bod vianočného jarmoku s prívlastkom EKO: Popradská radnica vysvetľuje
Foto: Peter Handzuš

17-ty ročník Tradičného vianočného jarmoku v Poprade sa bude konať 13.-15. decembra. Podľa popradskej samosprávy však bude v niečom výnimočný.

„Mesto Poprad chystá vynovený koncept vianočného jarmoku, ktorý bude organizačne kvalitnejší, programovo pestrejší, gastronomicky chutnejší a hlavne ekologický, informuje Jarmila Hlaváčová, hovorkyňa popradskej radnice a dodáva, že "do podmienok pre predajcov bolo zapracované ustanovenie o nutnosti zabezpečiť a používať kompostovateľný riad a znižovať tak objem komunálneho odpadu a predchádzať jeho vzniku. Všetci predajcovia sú tak povinní používať len ekoinventár (poháre, misky, taniere, príbory a lyžice). Táto povinnosti bude prísne kontrolovaná. V prípade porušenia spomínanej povinnosti budú stánkari vylúčení z vianočného jarmoku.

Na fb stránke Poprad 24 sa strhla diskusia medzi fanúšikmi našej stránky, ktorým ekológia nie je ľahostajná. Viacerí narazili v programe obľúbeného vianočného podujatia na sobotňajšie púšťanie balónov, v oficiálnom programe označenom ako priania Ježiškovi.

Mikaela napríklad píše: „Ako krásne a veľmi super, že idete eko cestou, riady, poháre, ale… potom čítam program a tam – púšťanie balónov, tak to je absolútne neEko.

V tomto názore ju podporujú viacerí, Miriama dokonca navrhuje „Čo tak vypustiť z programu vypúšťanie balonov? Zbytočne znečisťujú prostredie a spôsobujú úhyn rôznych živočíchov.

Popradská radnica má k tomuto bodu jednoduché vysvetlenie. „Podujatie PÚŠŤANIE BALÓNOV- PRIANÍ JEŽIŠKOVI je len názov podujatia, ktoré sa každoročne organizuje pre deti zo špeciálnymi potrebami. Fyzické púšťanie balónov, ako takých sa konať nebude,“ dáva veci na pravú mieru Ivana Piataková, vedúca oddelenia kultúry MsÚ Poprad.

Takáto atmosféra bola v na popradskom vianočnom jarmoku pred štyrmi rokmi.

XIII. Tradičný vianočný jarmok v Poprade
19
Galéria
Foto: Martin Sýkora

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie