Pavol Hrabovský Rôzne

Ľadové sochy, poľský dokument a jedinečný hlas: TOP udalosti, nielen v Poprade

Týždeň je opäť v plnom prúde, no s ním aj množstvo akcií a udalostí, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Bude to výstava ľadových majstrov, šport alebo zaujímavý dokument? Inšpirujte sa redakčným výberom.

Ilustračný obrázok k článku Ľadové sochy, poľský dokument a jedinečný hlas: TOP udalosti, nielen v Poprade
Zdroj: TASR

Vietor a Bez tiaže

13. januára o 19:00 hod., Kino Tatran

FK Poprad pozýva 13. januára na film Vietor, spolu so snímkom Bez tiaže. Film Vietor zachytáva rurálny životný štýl podhalaňských ľudí, vklinený do prírody, závislých od všetkého, čo s ňou súvisí. V istom zmysle je to odkaz na prirodzené a svojim spôsobom čisté existenčné bytie, tvárou v tvár prírodným podmienkam, zbaveným povrchného turistického pohľadu.

Peter Juhas

16. januára o 18:30 hod., Klub 44

Už tento štvrtok sa v Poprade predstaví jeden z finalistov známej súťaže – Hlas Československa. Súťaž „The Voice“ sa stala celosvetovým fenoménom, ktorý sa nám predstavil aj v domácom podaní, v spolupráci s Českými producentmi a súťažiacimi. Príjemná atmosféra pri dobrom vystúpení – aj takto môže vyzerať štvrtkový podvečer.

HK Poprad – HKM Zvolen

17. januára o 18:00 hod., Zimný štadión Poprad

V rámci 41. kola najvyššej hokejovej súťaže sa Popradčania predstavia proti susedovi z tabuľky, ktorý má o bod menej ako domáci. Poprad sa po troch víťazstvách za sebou, dostal opäť do formy. Podarí sa kamzíkom natiahnuť víťaznú šnúru na štyri zápasy?

Chystáte sa do Tatier? Nenechajte si ujsť tieto udalosti:

Saturday Night Fever

18. januára o 21:00 hod., Humno Tatry

Zažite horúčku sobotňajšej noci v sprievode tej najlepšej hudby, ktorú vám naservíruje Dj Virus. Nespútaná zábava, v rytme tých pravých tónov – to je presne to, čo si na konci týždňa jednoducho potrebuješ dopriať.

Tatry Ice Master 2020

18. – 19. január od 8:30 hod., Hrebienok

Ľadová krása už našla svoje miesto. Tento víkend ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 8. ročníku tohto, už tradičného, podujatia. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50 tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program, ktorý vrcholí vystúpeniami Emmy Drobnej a Adama Ďuricu.

Štrbské bežky 2020

19. január o 12:00 hod., Areál bežeckého lyžovania SNOW – Štrbské Pleso

Profesionálne trate, vysoká konkurencia a zábavný program je tu pre všetkých nadšencov súťažného behu na lyžiach. Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a pripravená bude aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky. Udalosť je organizovaná pod záštitou Igora a Ivana Timkovcov z legendárnej skupiny No Name, ktorá sa vám predstaví – práve na tomto podujatí.

Sviatky sú už za nami, no nevadí si ich občas pripomenúť. Ako vyzeral Betlehem pri Rainerovej Chate si môžete pozrieť v priloženej galérií.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Hl. foto: Ilustračné

Betlehem pri Rainerovej chate: Pozrite tú nádheru
3
Galéria
Zdroj: TASR

Najčítanejšie