Marián Galajda Hokej Šport

Letná príprava skončila. Popradské líšky opäť brúsia korčule

Po osemtýždňovej letnej príprave mieria Popradské líšky opäť na ľad. Aktuálne hokejové majsterky Slovenska, ktoré v minulom roku s prakticky novým kolektívom dokázali získať ďalší majstrovský titul, majú za sebou poriadnu letnú zaberačku.

Ilustračný obrázok k článku Letná príprava skončila. Popradské líšky opäť brúsia korčule
Foto: Marián Galajda

Letnú prípravu odštartovali Popradské líšky už v máji. „Zamerali sme sa hlavne na silu , lebo to nás trošku trápilo v uplynulej sezóne najmä v zakončení. Dokázali sme si vytvoriť veľa šancí, ale ten dôraz a tá sila nám niekedy chýbali,“ vysvetlil tréner Ivan Bednár.

Príjemným spestrením zaberačky v telocvični či posilňovni bol pre viaceré dievčatá ako inak – hokej. Tentoraz vďaka hokejovému sviatku, ktorý opäť zavítal na Slovensko. „Ako lepšie relaxovať, ak sú majstrovstvá sveta na Slovenku. Zápas s Kanadou som sledovala priamo v Košiciach. Čo môže byť lepšia motivácia ako sledovať špičkové výkony na vlastné oči,“ hovorí o začiatku letnej prípravy kapitánka popradských hokejistiek Bianka Šulíková.

V porovnaní so štartom predchádzajúcej sezóny majú Popradčanky väčšiu časť zostavy kompletnú. „Ostalo nám 80% dievčat z minuloročného kádra. Za hráčky, ktoré odišli, máme adekvátne náhrady z radov mladých dievčat. Kým minulý rok sme si pomohli dievčatami z Poľska, v tejto chvíli máme k dispozícii zatiaľ čisto slovenskú zostavu,„ hovorí tréner Popradských líšok Ivan Bednár. Ženská liga by v nasledujúcej sezóne mala byť opäť vyrovnanejšia, predstaví sa v nej 6 mužstiev, po roku sa vracia Spišská Nová Ves. "Myslím, že to bude plus pre celý slovenský ženský hokej. Ideálne aj pre reprezentáciu by bolo, keby tímy hrali ťažké zápasy každý víkend,“ dopĺňa Bednár.

Ženský hokej sa v Poprade snažia robiť tak, aby dievčatá mali čo najlepšie podmienky. „Môžeme to len vďaka podpore mesta Poprad a našich sponzorov. Telocvičňa, posilňovňa, welness, lekár, fyzioterapeut, snažíme sa dievčatám vytvoriť také podmienky, aké si zaslúžia skutočné majsterky. Chceme, aby ten hokej hrali naozaj s chuťou. Trošku sme sa pohrali aj s kabínou, ktorú sme vylepšili tak, aby sa v nej cítili ešte lepšie a mali v nej dokonalé zázemie. Aj takéto maličkosti dokážu utužiť partiu a to je potom vidieť aj v zápasoch,“ uzatvára Ivan Bednár.

Foto z kabíny – osoby a obsadenie:

Sára Anna Pitková, brúúúúsička korčúľ
Petra Blažeková, so žehličkou takmer ako s hokejkou
Anna Džurňákova, majsterka aj v olepe čepele
Petra Országhová, kávičková pohoda musí byť
Alexandra Gáborčíková, kávičková pohoda musí byť vo dvojici
Stela Madačová, aj prach chytáme zásadne elegantne
Gabriela Krivjanska, obsluha zariadenia na čistenie dresov alebo „práčka“
Bianka Šuliková, aj na ľade so štýlom alebo make up artist
Laura Šuliková, servismanka
Zuzana Majeríková, žienka domáca
Dominika Klembalová, vždy na správnej (aj hudobnej) vlne
Alena Želonková, správkyňa trofejí

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie