LEV prehral po predĺžení

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s HC Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení a zaznamenali už svoju siedmu prehru v rade. Najbližšie zverenci Radima Rulíka privítajú vo štvrtok 19. januá

HC Lev Poprad – Salavat Ufa 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 7. Kristek (ŠPIRKO), 57. ŠPIRKO (Pilař, MIKÚŠ) – 18. Saprykin (Proškin, Radulov), 28. Grigorenko (Saprykin, Radulov), 63. Trubačov (Kozlov). Rozhodovali: Ravodin, Sergejev – Šeľanin, Sivov (všetci Rus.), vylúčení 6:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 4139 divákov.

HC Lev Poprad: Laco – Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Hunkes, Štrbák, Hellström, Lewis – Netík, Lundberg, Bartečko – Kristek, Mikúš, Špirko – Huna, Chabada, Sekáč – Novotný, Matai, Fabricius
Salavat Ufa: Davydov – Aťušov, Proškin, Kondratev, Blaťák, Nakladal, Koistinen, Grigorev, Jemelin – Radulov, Grigorenko, Saprykin – Kozlov, Zinoviev, Pihlström – Mirnov, Sčastlivyj, Platonov – Trubačov, Taratuchin, Koľcov

Už na začiatku 2. minúty sa dostal po chybe Mihálika do ideálnej príležitosti hosťujúci Pihlström, ale Laco si s jeho zakončením poradil. „Levi“ odpovedali v 7. minúte, keď si na Špirkovu prihrávku spoza bránky nakorčuľoval Kristek a strelou spomedzi kruhov otvoril skóre stretnutia – 1:0. Už o niekoľko minút neskôr sedela na lavici hanby trojica domácich hráčov, no hostia nedokázali dlhú presilovku piatich proti trom využiť. Počas nej sa do najväčšej šance dostal v 10. minúte Proškin, ktorý však z tesnej blízkosti Laca neprekonal. Po ukončení trestu sa oba tímy snažili pozorne brániť a vyrážali do rýchlych protiútokov. Hosťujúci tím si vytvoril tlak počas vylúčenia Netíka a dve minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky vyrovnal Saprykin, ktorý dorazil vyrazený puk za ležiaceho brankára domácich – 1:1.

Druhá tretina sa začala početnou výhodou domáceho družstva, ale Mezei a ani Mikúš nedokázali prekonať Davydova. V ďalšom priebehu mali aktivitu na svojich hokejkách hostia a v 28. minúte sa dostali po Grigorenkovom zakončení po prvý raz do vedenia – 1:2. Ten zužitkoval ideálnu prihrávku Saprykina v prečíslení dvoch proti jednému. Aj v nasledujúcich minútach pokračovali hráči Salavatu Ufa v dobýjaní Lacovej bránky. Mironov, Platonov a opäť Mironov ho však nedokázali prekonať. „Levom“ sa nedarilo vypracovať si dobré príležitosti, no v samom závere druhej časti mal tri šance Huna, ale ani raz nenamieril presne.

V treťom dejstve sa obidve mužstvá snažili predovšetkým neurobiť chybu v obrane a vyrážali do brejkov. Obaja gólmani však držali svojich spoluhráčov. V polovici tretej tretiny mali hostia k dispozícii presilovú hru, no hráči spod Tatier si dali pozor. Na začiatku 57. minúty predviedol druhý popradský útok peknú kombináciu, po ktorej vyrovnal na 2:2 Špirko. Vzápätí mohol rozhodnúť Mikúš, ale sám zoči-voči Davydovi neuspel. Na opačnej strane mal gól na hokejke Saprykin, jeho tvrdú strelu zastavila konštrukcia Lacovej bránky. Do konca zápasu sa stav nezmenil a na rad prišlo predĺženie. V jeho úvode mali domáci výhodu presilovej hry, ktorú však nevyužili a po jej skončení rozhodol v 63. minúte o triumfe hostí Trubačov.

Jaroslav Kristek, útočník Popradu: „Vzhľadom na to, ako sme hrali 3. tretinu, tak je škoda, že sme ten druhý bod nezískali. V posledných minútach sme mali dosť šancí, z ktorých sme mohli vyrovnať, Mikúš tam bol sám pred bránkou. V predĺžení sme mali presilovku 4 na 3, no bohužiaľ sme to nedali a oni dali gól prakticky z protiútoku.“

Rastislav Špirko, útočník Popradu: „Mali sme smolu v závere, ale musíme byť realistickí. Ufa mala oveľa viac vyložených šancí a keby nám odskočil na dva, tri góly, bolo by po zápase. Taký je hokej, možno to trochu podcenili a zakončovali tak vlažne a my sme ich vytrestali tým vyrovnávajúcim gólom.“

Text: TASR Foto: Mediaportal Video: Poprad24