Marián Handzuš Hokej

Lev tretiu výhru do série nepridal, podľahol Spartaku

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade s ruským celkom Spartak Moskva tesne 2:3. Zverenci trénera Radima Rulíka sa v stredu 16. novembra predstavia na ľade ruského klubu Avtomobili

HC Lev Poprad – Spartak Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 13. Nedorost, 27. Nedorost (Bartečko) – 12. Ľudučin, 22. Ľudučin (Ružička, Baranka), 38. A. Juňkov. Rozhodovali: Vasilev, Cyplakov – Aľošin, Michajevič, vylúčenia: 7:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov – vypredané.
Zostavy:
**HC Lev Poprad:
Laco – Pilař, Mezei, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mihálik, Klouček – Bartečko, Nedorost, Nagy – Špirko, Mikúš, Kristek – Huna, Balán, Chabada – Fabricius, Lundberg, Sekáč
**Spartak Moskva:
Kasutin – Mamkin, Baranka, Budkin, Bodrov, Benoit, Makarov – Ľudučin, Gubin, Ružička – Hossa, Žukov, A. Juňkov – Denežkin, Voronin, Belokoň – Komaristy, Zavaruchin, Nikoncev

Od úvodných minút sa hral obojstranne rýchly hokej. Ako prvý pohrozil v 7. minúte domáci Nagy, na opačnej strane kryl Laco Ružičkovu strelu. Skóre stretnutia otvorili hostia, po chybe Lewisa sa dostal k puku Bodrov, prihrávkou pred bránku našiel Ľudučina a ten pohodlne zakončil – 0:1. O pár sekúnd však „levi“ odpovedali a na 1:1 vyrovnal Nedorost, keď pred Kasutinom šikovne tečoval strelu Pilařa. Do konca prvej tretiny sa hral vyrovnaný hokej, no bližšie ku gólu boli hostia, ktorí hrali presilovú hru o jedného a 12 sekúnd pred jej koncom i o dvoch mužov.

Početnú výhodu, ktorú si hostia preniesli do druhej časti, zužitkoval svojim druhým gólom v stretnutí Ľudučin, ktorý po strele Ružičku dorazil puk za bezmocného Laca – 1:2. Aktívny Ľudučin mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, no lapačka domáceho gólmana bola proti. „Levi“ vyrovnali v 27. minúte pri vylúčení Voronina. Po pár sekundách zužitkoval početnú výhodu Nedorost, ktorý pridal svoj druhý presný zásah v zápase – 2:2. Vyrovnaný hokej pokračoval aj v nasledujúcich minútach, no dve minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky naklonil misky váh na stranu hostí Alexander Juňkov. Po nedorozumení domácej obrany s brankárom dotlačil puk za jeho chrbát – 2:3.

Do záverečného dejstva vstúpili obe mužstvá s cieľom streliť čo najrýchlejšie gól. V 42. minúte sa dostal pred bránkou hostí puk k Hunovi, avšak ideálnu príležitosť nedokázal pretaviť v tretí domáci gól. Hráči Spartaka mohli zvýšiť svoje vedenie v presilovej hre, ale Laco podržal svoj tím. V ďalšom priebehu obidve družstvá dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky. Stav sa už dokonca stretnutia nezmenil ani po záverečnej hre domácich bez brankára.